AIRLY - WIEDZ CZYM ODDYCHASZ

       Z lewej strony MENU w sekcji BANERY pojawił się WIDGET informujący o jakości powietrza w okolicy szkoły. Sensor zamontowany w pobliżu "ogólniaka" w czasie rzeczywistym przekazuje nam informacje na temat zanieczyszczeń (PM1, PM2.5, PM10) oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza, a także prędkość i kierunek wiatru. Wystarczy kliknąć w kółeczko w prawym dolnym rogu aby uzyskać dostęp do szczegółowych pomiarów. Na mapie znajdziemy również kilka innych lokalizacji sensorów na terenie miasta (ul. Stara Droga oraz Plac Matejki - być może ktoś jest zainteresowany jakością powietrza w tamtym rejonie). Zachęcamy do korzystania z aplikacji na smartfona, którą całkowicie darmowo można pobrać tutaj:

ANDROID albo IOS

       Po jej zainstalowaniu na bieżąco będziemy informowani o jakości powietrza w danej części miasta, którą dodamy do ulubionych. Istnieje również opcja, która (należy mieć wtedy włączoną usługę lokalizacji w swoim smartfonie) automatycznie pokaże pomiar z najbliższego sensora. To ważne żebyśmy mieli świadomość co wdychamy i jak często przekraczane są normy zanieczyszczeń w grodzie nad Włodzicą - niejednokrotnie nawet o 2000% co niestety plasuje nas w czołówce najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce, a nawet w Europie! 

 
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny im. gen. Sylewestra Kaliskiego

       Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasi uczniowie: Przemysław Dyjak oraz Jakub Krzyżanowski 19 marca b.r. uczestniczyli w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną. BRAWO WY

 

 
Zgoda na przelew stypendium
       Uwaga! W menu UCZNIOWIE => STYPENDIA znajduje się do pobrania zgoda na przelew stypendium motywacyjnego na rachunek bankowy. Zainteresowanych prosimy o jej wypełnienie oraz dostarczenie do szkoły.
 
NOWY PLAN LEKCJI

OD PONIEDZIAŁKU (tj. 15 lutego b.r.) OBOWIĄZUJE NOWY PLAN LEKCJI. PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZMIANAMI.

PLAN LEKCJI

 
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny im. gen. Sylewestra Kaliskiego

       Uczniowie z noworudzkiego Sienkiewicza: Jakub Krzyżanowski oraz Przemysław Dyjak wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym im. gen. Sylwestra Kaliskiego i zakwalifikowali się do finału. Finał odbędzie się 19 marca 2021 r. Impreza organizowana jest cyklicznie przez naszą uczelnię patronacką - Wojskową Akademię Techniczną.

 
Więcej informacji na temat konkursu: kliknij tutaj

 


 
Szymon "WSPANIAŁY"

       Uczeń noworudzkiego LO kl. I b - Szymon Buczakowski uczestniczył w dniach 3-5 grudnia 2020r. w Mistrzostwach Dolnego Śląska 14 lat i starsi - w pływaniu na obiekcie CTS Nowa Ruda. Reprezentował klub pływacki ULKS ”Wodny Świat” Kudowa Zdrój, którego trenerem jest paraolimpijczyk Jan Chryczyk.

Czytaj więcej...
 
ZMIANA PLANU LEKCJI

OD PONIEDZIAŁKU (tj. 2 listopada b.r.) OBOWIĄZUJE NOWY PLAN LEKCJI. PROSIMY ZAPOZNAĆ SIĘ Z ZMIANAMI.

PLAN LEKCJI

 
UWAGA MATURZYŚCI

Szanowni Państwo,

Skutkiem trwającej pandemii zalecany jest dystans społeczny. 

Jako że uczniowie nie są w stanie teraz fizycznie udać się do doradców w szkole, chciałam zaproponować Państwu darmowe zasoby online z których uczniowie mogą skorzystać w domach.

Więcej…
 
Ogólniak na podium Licealiady

     Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Kłodzku na posiedzeniu w dniu 15 września 2020 roku dokonał tradycyjnego podsumowania wyników współzawodnictwa sportowego szkół w minionym roku szkolnym. W spotkaniu, które odbyło się w starostwie, uczestniczyli: pan Piotr Marchewka – etatowy członek zarządu powiatu, dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego zwycięskich szkół oraz szefowie miejskich i gminnych SZS. Okolicznościowymi dyplomami i pucharami nagrodzono 6 najlepszych szkół w każdej kategorii, ponadto zwycięskie szkoły otrzymały nagrody specjalne w postaci sprzętu sportowego.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 69
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.