Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Października 2024
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

Koniec roku szkolnego za

Szkoła

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 32 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 3109959
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

         W dniu 11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela - święto ludzi, którzy tworzą szkołę: nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi.
       W sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, w którym wzięła udział społeczność szkolna. Dyrektor szkoły, pani Agata Hryciuk, w swoim przemówieniu złożyła życzenia Gronu Pedagogicznemu, podziękowała nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym za rzetelną pracę, cierpliwość oraz zaangażowanie w budowaniu pozytywnego wizerunku naszej szkoły, a młodzieży za wypełnianie szkolnych obowiązków, udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych oraz godne reprezentowanie Szkoły w środowisku lokalnym.
       Tradycją stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela przyznawane są nagrody. Otrzymują je nauczyciele, którzy wyróżniają się w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W tym roku Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: pani Nina Zabłocka, pani Andżelika Warszczuk, pani Magdalena Świerczewska, pan Jacek Pomorski. Nagrodą Starosty Powiatu Kłodzkiego uhonorowana została pani Alicja Krywejko. Gratulujemy nagrodzonym pedagogom i życzymy kolejnych sukcesów.
       Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Andżelika Warszczuk, podziękowała uczniom, którzy w ubiegłym roku aktywnie działali na rzecz społeczności szkolnej (K. Muzyka, E. Gaik, A. Gorący, J. Kramarz, B. Łaszczuk, B. Antosik), a także przedstawiła skład samorządu na rok szkolny 2024/2025 (B. Szafran, E. Antosik, K. Muzyka, J. Chorzewski, T. Rajewski, A. Mastaj).
       Po części oficjalnej wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy III c,  pod kierunkiem pani Renaty Sinickiej oraz pani Moniki Krakowskiej. W humorystyczny sposób zostały przedstawione różne typy nauczycieli (m. in. anioł, luzak, służbista, aktywista). W nastrój melancholii wprowadził nas występ muzyczny M. Wilk i B. Łaszczuka.

 

 

 

 
Budżet Obywatelski miasta Nowa Ruda 2025

       Z ogromną radością informujemy, że nasze zadanie w Budżecie Obywatelskim Nowej Rudy uzyskało 124 głosy, co pozwoliło nam wejść na 8 pozycji w listę zadań, które zostaną zrealizowane! Dzięki Waszym głosom, zostaną wymienione drzwi w sali gimnastycznej oraz zakupimy nowy sprzęt nagłośnieniowy na uroczystości szkolne!!!

 

 

 
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów  do podzielenia się zdjęciem swojej domowej biblioteczki. Zdjęcia możecie wykonać w stylu artystycznym, reporterskim lub dowolnie zaaranżować plan. Możecie zrobić zdjęcia kilku waszych książek lub nawet całej szafy. Mogą to być książki własne lub te, które aktualnie macie wypożyczone z biblioteki. Wszystkich, którzy zechcą pochwalić się swoimi książkami proszę o wysyłanie zdjęć na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Termin oddawania prac: do 11 października 2024 r.

Przesłane prace zostaną zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

Więcej wiadomości w bibliotece

 
Integracja "Świeżaków"

         W środę, 11 września 2024 roku uczniowie klas pierwszych noworudzkiego Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza rozpoczęli realizację szkolnego programu profilaktycznego. Jako pierwsze zadanie młodzi licealiści dostali integrację zespołów klasowych. Autorką zadań terenowych i koordynatorką realizacji planu jest szkolna psycholog, mgr Alicja Krywejko. Opiekunami grup byli: Pani mgr Magdalena Świerczewska (wychowawca klasy 1a) i Pan mgr Witold Telus (wychowawca klasy 1b). Kierownikiem grupy został doświadczony Przewodnik Sudecki i zarazem nauczyciel - Pan mgr Witold Telus.
        Autokarem dotarliśmy do Ścinawki Średniej, przez którą przebiega odcinek czerwonego szlaku im dr M. Orłowicza. Główny Szlak Sudecki łączy tutaj Ścinawkę Średnią i Wambierzyce i wykorzystuje niedawno zmodernizowaną ścieżkę pieszo-rowerową. Trasa wiodła przez bardzo widokowe Wzgórza Ścinawskie, trawersując zbocza wzgórza Ciernina.
Pierwsze zadanie to "znajdź 3 osoby, z którymi dotychczas jeszcze nie rozmawiałaś(eś) i dowiedz się o ich zainteresowaniach. Opowiedz coś o sobie". To zadanie zajęło większą część wędrówki pierwszym odcinkiem do Wambierzyc.
W Wambierzycach przerwa - zwiedzanie Bazyliki pw. Nawiedzenia NMP, chwila odpoczynku i później znów w drogę - szlakiem niebieskim przez Nowy Świat - do Radkowa.
        Po drodze drugie zadanie - "znajdź 3 znane Ci już osoby i każdej powiedz coś miłego". Zrobiło się miło i na radkowski rynek weszliśmy w szampańskich nastrojach. Krókie zwiedzenie rynku i - niestety - pora wracać. Autokar czekał na Parkingu Liczyrzepy i zawiózł nas z powrotem do szkoły.
        Tego typu działania nie kończą się oczywiście na jednorazowej wycieczce. Z całą pewnością będą mieć dalszy ciąg, ale jaki - to na razie słodka tajemnica Zespołu Wychowawców Klas Pierwszych no i oczywiście Psychologa Szkolnego.

 

 

 
Narodowe czytanie 2024

       „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Słowa noblistki- Wisławy Szymborskiej- w typowy dla poetki prosty sposób definiują sprawy ważne- czytanie bowiem to istotny element naszego życia, a jednocześnie fantastyczna przygoda, podróż w nieznane. Czytanie jest przecież tym dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała.

         Na cały świecie promowanie czytelnictwa jest jednym z priorytetów instytucji kulturalnych. W naszym kraju również organizowane są wydarzenia, których celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat niewątpliwych walorów słowa czytanego. Akcją wyróżniającą się na tle innych jest Narodowe Czytanie- zainicjowane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2012 roku wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Inicjatywa Narodowego Czytania ma na celu promowanie czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą, propagowanie dzieł literatury polskiej, a także umacnianie kulturowe i narodowej świadomości Polaków.

         Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie uczestniczy w akcji od samego początku. Po raz kolejny postanowiliśmy nadać temu wydarzeniu szczególną oprawę- chcemy czytać fragmenty arcydzieła literatury polskiej razem z mieszkańcami Nowej Rudy. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tym wydarzeniu, szczególnie panu Burmistrzowi Tomaszowi Kilińskiemu za czynny zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie.

         Bohaterem 13. edycji Narodowego Czytania jest dramat romantyczny Juliusza Słowackiego pt. „KORDIAN”– dzieło kanoniczne, uchodzące za klasykę polskiej literatury.

 

 

 
WITAJ SZKOŁO

      02 września 2024r. punktualnie o godzinie 9.00  rozległ się w naszej szkole pierwszy dzwonek, który symbolicznie rozpoczął nowy rok szkolny. Uroczysty apel z tej okazji poprowadziła pełniąca obowiązki dyrektora- Agata Hryciuk. W swoim przemówieniu podziękowała Dyrektorowi Robertowi Zynkowskiemu, który przebywa na rocznym urlopie dla poratowani zdrowia, za wiele lat pracy na tym stanowisku i za zaangażowanie w zmianę wizerunku naszej szkoły. Pani Dyrektor poinformowała również o zmianie na stanowisku wicedyrektora- tę funkcję przez najbliższy rok szkolny będzie sprawowała pani Justyna Stasiewicz. Prowadząca apel przedstawiła także nowych pracowników rozpoczynających pracę w naszej szkole:

 

• mgr Anna Murawska- Derencz – nauczyciel matematyki

• mgr Renata Pajdzik- nauczyciel wychowania fizycznego

• mgr Agnieszka Rozlach- Pomorska- nauczyciel wychowania fizycznego

• ks. mgr Mateusz Bandura - nauczyciel religii

 

 

 
Ogólnopolskie wybory książek

Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach projektu w maju i w czerwcu w szkołach odbywają się wybory, podczas których uczniowie wskazują swoje ulubione książki. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. W naszej szkole akcja została zaplanowana na jeden dzień - 6 czerwca. Młodzież mogła wrzucać do przygotowanej wcześniej skrzynki swoje karty z tytułami interesujących książek, a nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała komisja złożona z uczniów i nauczyciela bibliotekarza. Osoby zainteresowane tym, jakich wyborów dokonali uczniowie naszej szkoły zapraszamy na korytarz na 1 piętrze, gdzie znajdą informacje o wybranych przez nich tytułach.

   

 
Konkurs na obwolutę "Antygony"

Zakończeniem projektu czytelniczo - plastycznego, który trwał od października 2023 r. był konkurs na najlepszą obwolutę do „Antygony” Sofoklesa. Prace przygotowane przez uczniów prezentowały wysoki poziom artystyczny i były bardzo ciekawe. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrody następującym uczniom: 1 miejsce: Wiktoria Zapała, Tomasz Korzeń z klasy 1c, 2 miejsce: Helena Szczygieł, Milena Gruszka z klasy 1c, 3 miejsce: Julia Nierychły, Nikola Nierychły z klasy 1d. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Finałowe prace można zobaczyć na korytarzu na 1 piętrze.

   

 
Piesza wycieczka do Ścinawki

29 maja 2024r. udaliśmy się na pieszą wycieczkę od Ścinawki przez Rozdroże nad Wambierzycami, a następnie do Radkowa. Razem z nami była wychowawczyni- p. J. Stasiewicz oraz p. A.Krywejko. Słońce i wspaniały humor towarzyszył nam całą drogę! Oglądaliśmy piękną panoramę naszego atrakcyjnego turystycznie środowiska geograficznego, a na horyzoncie górował nad nami Szczeliniec. Nie obyło się bez małego odpoczynku w Wambierzych, gdzie mogliśmy się posilić i z nową energią ruszyć do Radkowa.

    

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 88
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.