Terminy egzaminów poprawkowych - promocyjnych

26 sierpnia - język angielski

27 sierpnia - matematyka

28 sierpnia - WOS oraz język polski

Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9:00!

Podręczniki na rok szkolny 2019/2020
W zakładce WYKAZ PODRĘCZNIKÓW znajduje się pełna lista książek potrzebnych do nauki zarówno dla absolwentów gimnazjów jak i szkół podstawowych. Zachęcamy do zapoznania się.

Odebranie świadectw maturalnych

Wręczenie świadectw maturalnych abiturientom odbędzie się 4 lipca 2019 roku o godzinie 10:00

Jednocześnie pragniemy poinformować, że wyniki będą udostępniane w systemach informatycznych 4 lipca b.r. pomiędzy godziną 8:00 a 10:00. Zwracamy uwagę, że wyniki nie będą udostępnione w systemach informatycznych o północy.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
       W dniu 19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku klas 1 oraz 2 . W tym dniu odwiedziła nas pani Monika Wielichowska pani poseł na sejm RP. Zakończenie odbyło się na placu przed szkołą, gdzie zostały rozdane nagrody oraz świadectwa dla wzorowych uczniów. Następnie uczniowie rozeszli się do klas aby pożegnać się z nauczycielami oraz swoimi rówieśnikami. Ten wyczekiwany przez wszystkich dzień był zwieńczeniem naszej 10 miesięcznej ciężkiej pracy. A teraz czas na upragniony odpoczynek.

Sukces naszych siatkarek!

3 czerwca odbyły się powiatowe zawody w plażowej piłce siatkowej. Nasze dziewczyny po pierwszym przegranym meczu nie oddały już ani jednego seta!!! Dzielnie w upale wygrały wszystkie pozostałe pojedynki, co pozwoliło im uzyskać srebro! Gratulujemy drugiego miejsca !!!!

Jak dostać się do Nas?
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 będzie realizowana elektronicznie poprzez platformę Vulcan. System elektroniczny będzie dostępny dla uczniów od 13.05.2019r. W procesie rekrutacji będą brane pod uwagę tylko te wnioski, które znajdą się w systemie. Wnioski uczniów będą składane papierowo po uprzednim zalogowaniu się oraz wypełnieniu i wydrukowaniu tego wniosku z systemu dostępnego pod adresem:

Deklaracja i próba sprawnościowa

DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA DO KLASY SPORTOWEJ

I PRÓBY SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

Otwarty Konkurs Fizyczny

Dnia 06.03.2019 r w X LO we Wrocławiu odbyła się 15 edycja Otwartego Konkursu Fizycznego organizowanego przy wsparciu Uniwersytetu  Wrocławskiego i Politechniki. Uczeń naszej szkoły Łukasz Noga zakwalifikował się do dziesiątki finalistów. Finał odbył się 03.04.2019 r.-Łukasz uzyskał na nim 5 miejsce zdobywając indeks studenta Uniwersytetu na wydziale fizyki.

Lekkoatletyczne sukcesy uczniów LO

Na stadionie Centrum Turystyczno Sportowego w Nowej Rudzie-Słupcu w dniu 16 maja 2019 roku po raz kolejny odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w lekkoatletyce. Z licznego grona startujących zawodników na wyróżnienie zasłużyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie. Drugie miejsca, a tym samym srebrne medale w kategorii dziewcząt zdobyły Maria Juźwiak w biegu na 100m, Wiktoria Piwońska w biegu na 400m i w kategorii chłopców Kacper Zabłocki w biegu na dystansie 800m. Największym sukcesem może pochwalić się Aurelia Babik, która zdobyła złoty medal w konkurencji pchnięcia kulą wygrywając z dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami. Kilka dni później na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Mistrzostw w Lekkoatletyce Aurelia Babik potwierdziła bardzo dobrą formę zajmując trzecie miejsce i brązowy medal w tej samej konkurencji. Gratulujemy!!!