Dzisiaj jest: Sobota
Rudolfina, Wszebor

Zodiak: Lew

Ogólnopolskie wybory książek

Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach projektu w maju i w czerwcu w szkołach odbywają się wybory, podczas których uczniowie wskazują swoje ulubione książki. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. W naszej szkole akcja została zaplanowana na jeden dzień - 6 czerwca. Młodzież mogła wrzucać do przygotowanej wcześniej skrzynki swoje karty z tytułami interesujących książek, a nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała komisja złożona z uczniów i nauczyciela bibliotekarza. Osoby zainteresowane tym, jakich wyborów dokonali uczniowie naszej szkoły zapraszamy na korytarz na 1 piętrze, gdzie znajdą informacje o wybranych przez nich tytułach.

Konkurs na obwolutę "Antygony"

Zakończeniem projektu czytelniczo - plastycznego, który trwał od października 2023 r. był konkurs na najlepszą obwolutę do „Antygony” Sofoklesa. Prace przygotowane przez uczniów prezentowały wysoki poziom artystyczny i były bardzo ciekawe. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrody następującym uczniom: 1 miejsce: Wiktoria Zapała, Tomasz Korzeń z klasy 1c, 2 miejsce: Helena Szczygieł, Milena Gruszka z klasy 1c, 3 miejsce: Julia Nierychły, Nikola Nierychły z klasy 1d. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Finałowe prace można zobaczyć na korytarzu na 1 piętrze.

Piesza wycieczka do Ścinawki

29 maja 2024r. udaliśmy się na pieszą wycieczkę od Ścinawki przez Rozdroże nad Wambierzycami, a następnie do Radkowa. Razem z nami była wychowawczyni- p. J. Stasiewicz oraz p. A.Krywejko. Słońce i wspaniały humor towarzyszył nam całą drogę! Oglądaliśmy piękną panoramę naszego atrakcyjnego turystycznie środowiska geograficznego, a na horyzoncie górował nad nami Szczeliniec. Nie obyło się bez małego odpoczynku w Wambierzych, gdzie mogliśmy się posilić i z nową energią ruszyć do Radkowa.

Sprzeciw wobec palenia tytoniu

Klasa 1c w dniu 29 maja 2024r. zaprezentowała swój sprzeciw wobec palenia tytoniu. Uczniowie pod opieką wychowawczyni wykonali oryginalne plakaty, które zaprezentowano mieszkańcom Nowej Rudy podczas happeningu. Plakaty wykonano niezwykle starannie i z niezwykłą kreatywnością. Uczniom towarzyszyła wychowawca klasy -p. Justyna Stasiewicz oraz p. A.Krywejko. To już drugie tego typu działanie włączone w działania profilaktyczne naszej szkoły. Gratulujemy uczniom pomysłowości!

Bardzo dobry występ Mikołaja

Uczeń naszej szkoły Mikołaj Legieć został powołany do Kadry Polski u17 na etapowy wyścig do Czech "Course De La Paix u17" (Wyścig Pokoju u17). Były to bardzo ciężkie 3-dni 5-etapowego wyścigu. Mikołaj zwyciężył na 4 królewskim etapie. Borykając się z problemami sprzętowymi  i nie słusznymi karami sędziów. Ogromne gratulacje Mikołaj jesteśmy z Ciebie dumni.

Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

W piątek 26.04.2024 r. przeżywaliśmy wyjątkowy moment w życiu naszej szkoły. Żegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Uroczystość odbyła się w MOKu, gdzie panowała niepowtarzalna atmosfera. Zakończenie szkoły średniej to moment rozstania z dotychczasową codziennością, który dla wielu może być trudny ale jednocześnie jest rozpoczęciem nowego rozdziału w naszym życiu. Dziękujemy Miejskiemu ośrodkowi kultury za udostępnienie sali widowiskowej oraz wsparcie technicznie. Za organizację dziękujemy uczniom klas pierwszych i drugich pod czujnym okiem Pani Magdaleny Rydlewskiej-Majewskiej oraz Pani Marzanny Pietrzak. Drodzy absolwenci życzymy wam sukcesów na egzaminie dojrzałości oraz w przyszłości samych dobrych wyborów.

Rajd pieszy klasy 1d

Dnia 16 kwietnia 2024r. przy zmiennej, wiosennej pogodzie, klasa 1d pod opieką wychowawczyni - p. B. Szczepaniak i p. A. Krywejko, wyruszyła na profilaktyczny rajd pieszy. Trasa wiodła nas czerwonym szlakiem od Ścinawki ku Rozdrożu nad Wambierzycami. Następnie zwiedzaliśmy uroczo położone Wambierzyce z majestatyczną Bazyliką Nawiedzenia NMP oraz Kalwarią. Nie ominęliśmy Domu Pielgrzyma, gdzie odpoczęliśmy przy herbacie i pysznym cieście. Z nową energią odnaleźliśmy niebieski szlak prowadzący do Radkowa. Atrakcją tej trasy jest imponujący widok na północno-wschodnie zbocza Gór Stołowych. Idealnie zsynchronizowaliśmy się z kwietniową pogodą, ponieważ po zakończeniu przez nas ostatniego odcinka drogi, zaczął padać rzęsisty deszcz, dlatego z wdzięcznością popatrzyliśmy na kierowcę, który przyjechał po nas do Radkowa.

Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"
Dnia 13 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Nowej Rudzie odbył się na etapie powiatowym konkurs strażacki "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie pisali test, pięciu pierwszych w danej kategorii wiekowej dostało się do etapu ustnego, na którym odpowiadali na pytania a następnie musieli wykazać się znajomością wiązania węzłów strażackich.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Karolina Muzyka zajęła w kategorii szkół ponadpodstawowych 2 miejsce. Zarówno uczennicy jak i opiekunowi Panu Andrzejowi Behanowi serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Szkolne Bestsellery Czytelnicze”

W piątek 12 kwietnia zakończyło się głosowanie w konkursie „Szkolne Bestsellery Czytelnicze”, który był zwieńczeniem projektu edukacyjnego związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  Wyniki wśród finalistów konkursu kształtowały się następująco 1. miejsce – plakat nr 4 (50 pkt.) autorzy:  Karolina Cergier, Martyna Horodecka, Kacper Pres, Bartosz Złotnik – klasa 2a, 2. miejsce – plakat nr 13 (32 pkt.) autorzy:  Katarzyna Gorąca, Antoni Gorący, Julia Klementowicz, Pola Ginter, Sonia Blechinger, Nikola Karpińska – klasa 2d, 3. miejsce – plakat nr 5 (31 pkt.) Autor: Dominika Leszczyńska – 2b. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i głosującym serdecznie dziękujemy.