Konkursy
Szkolne eliminacje do konkursu WAT PDF Drukuj

       Dnia 6 grudnia 2019 roku odbyły się eliminacje szkolne do „Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego” organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Decyzją Komisji Konkursowej Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki, uczeń klasy 3a naszego liceum, Aleksander Czuchraj został zakwalifikowany do finału. Drugi finałowy etap konkursu edycji 2019/2020, zostanie przeprowadzony w dniu 13 marca 2020 r. w siedzibie uczelni w Warszawie.

 
Sukcesy literackie noworudzkich licealistek PDF Drukuj
       Dnia 5.12.2019 r. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się finałowa gala XV edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Uczennice naszej szkoły: Karolina Jaśnikowska i Aleksandra Chrustek zostały wyróżnione i otrzymały nagrody książkowe. Docenione zostały również nauczycielki języka polskiego, które przygotowały wyróżnione osoby do konkursu: pani Bożena Bojczuk i pani Izabela Zynkowska. Uroczystość rozpoczął koncert zespołu „U Studni”, który wprowadził wśród zgromadzonych przyjemną atmosferę. Następnie głos zabrali m.in. organizator wydarzenia – ks. Jerzy Babiak, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu oraz przewodnicząca jury konkursowego – Elżbieta Werulik. W dalszej części gali wręczono wyróżnienia i nagrody uczniom, których prace jury wybrało spośród blisko 120 z całego Dolnego Śląska.

         Jest to ważne osiągnięcie dla naszego liceum. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
Powiatowy konkurs „Unikaj, przestrzegaj, reaguj” PDF Drukuj

       11 grudnia w Stroniu Śląskim odbył się Powiatowy konkurs „Unikaj, przestrzegaj, Reaguj”. Drużyna naszego LO po wzorowym napisaniu testu, prezentacji ulotki przeszła do wykonania zadania praktycznego. Jeden mały błąd, czyli Pojedyncze punkty zdecydowały o zajęciu 4 miejsca zamiast 1... Drużyna walczyła dzielnie i wykazała się ogromna wiedzą za serdecznie im dziękujemy i gratulujemy !!! 

 

 
XXIV Noworudzka Jesień Ekologiczna PDF Drukuj

       W dniach 19-20 listopada 2019 roku na terenie naszej gminy już po raz 24. odbyło się spotkanie uczniów noworudzkich szkół oraz miłośników przyrody w ramach Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej. W to przedsięwzięcie wpisuje się IX Seminarium Uczniowskie.

 

Czytaj więcej...
 
Salon Maturzysty PDF Drukuj
       18.09.2019r klasy 3a i 3b brały udział w zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską Salonie Maturzysty. Uczniowie klas maturalnych mieli możliwość zapoznania się z ofertą wyższych uczelni,dowiedzieć, jak przebiega rekrutacja oraz posłuchać wykładów dotyczących zdawania różnych przedmiotów maturalnych.
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 23
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.