Konkursy
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. 

Tematem pracy jest książka i czytanie z wykorzystaniem motywu jesieni.

Więcej informacji na załączonym obrazku oraz regulaminie konkursu

 

 

 
Sukces w powiatowym konkursie PDF Drukuj
        W sobotę 23 kwietnia w siedzibie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Nowej Rudzie odbyły się powiatowe zawody turnieju "Młodzież zapobiega pożarom". Zwycięzcą okazał się uczeń naszej szkoły i klasy 3 c Przemysław Dyjak, który zarówno na etapie pisemnym jak i ustnym pokonał 8 rywali. Zdobył cenne nagrody i prawo reprezentowania powiatu na etapie wojewódzkim. Opiekunem Przemka był pan Andrzej Behan.
Serdecznie gratulujemy.
 
 
  
                                                    
 
 
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY! PDF Drukuj

        Kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie fotograficznym pt. „Najpiękniejsze miejsca Ziemi Noworudzkiej w obiektywie licealistów”. Każdy uczestnik zaprezentował trzy subiektywne spojrzenia na najpiękniejsze detale architektury, unikatowe krajobrazy czy przydrożne kapliczki okolic naszego miasta. Prace były prezentowane anonimowo, podpisane tylko numerami.

       Po tygodniowej wystawie na szkolnym korytarzu, zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i pracownicy niepedagogiczni wybierali w trakcie głosowania najlepszy zestaw zdjęć. Po przeliczeniu głosów przez komisję skrutacyjną w składzie p. Bożena Bojczuk. p. Magdalena Świerczewska, Martyna Matuła (3a) oraz Patryk Daszkiewicz (2a) wyłoniliśmy zwycięzców. Miło nam poinformować brać szkolną, że niekwestionowanym zwycięzcą został Jakub Kołat (2a), którego zdjęcia doceniło aż 140 głosujących. Drugie miejsce zdobyła Dominika Szpak (1a), a trzecie - Kinga Kózka (2b). Nagrodzeni otrzymają bony do EMPIKu. Gratulujemy!

       Należy wspomnieć, że wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali ciekawe ujęcia widoków Noworudzkiej Ziemi – od uliczek Nowej Rudy po bezkresne krajobrazy górskich pasm. Dziękujemy za kolorową podróż po naszej małej ojczyźnie.

 

Magdalena Świerczewska

 

 
KONKURS PDF Drukuj

Konkurs jest organizowany przez Olimpijskie Koło Informatyczne - OKI.
https://oki.org.pl/harmonogram-zajec/

Co to jest Olimpijskie Koło Informatyczne?
https://youtu.be/su8Lxldt7AM
Uczymy programowania, algorytmiki, sztucznej inteligencji – od podstaw, każdego ucznia. Zajęcia są zdalne, bezpłatne, z nagrodami. Nasi podopieczni to laureaci Olimpiad Informatycznych, twórcy nowych aplikacji, liderzy zespołów.

Czytaj więcej...
 
WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE LITERACKIM PDF Drukuj

"W pięknym pisaniu nie chodzi o właściwy dobór słów.
Najpiękniejsze pisanie to kwestia przywołania emocji."

Anna Grabka 

       1 grudnia 2021 r. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyło się uroczyste rozdanie nagród za udział w 3. Powiatowym Konkursie Literackim w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Poezji "Poeci bez granic". Uczniowie naszej szkoły - Nicoll Berdyn, Adam Mucha, Kacper Borecki i Bartosz Domagalski - zostali wyróżnieni za swoje prace i otrzymali pokonkursowe almanachy ze swoimi pracami.

      Starosta kłodzki Maciej Awiżeń pogratulował młodym pisarzom ich talentu oraz życzył dalszych sukcesów w pisarstwie.

 

 

 

 


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 24
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.