Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 24 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2926439
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Konkursy
Konkurs na obwolutę "Antygony" PDF Drukuj

Zakończeniem projektu czytelniczo - plastycznego, który trwał od października 2023 r. był konkurs na najlepszą obwolutę do „Antygony” Sofoklesa. Prace przygotowane przez uczniów prezentowały wysoki poziom artystyczny i były bardzo ciekawe. Komisja Konkursowa postanowiła przyznać nagrody następującym uczniom: 1 miejsce: Wiktoria Zapała, Tomasz Korzeń z klasy 1c, 2 miejsce: Helena Szczygieł, Milena Gruszka z klasy 1c, 3 miejsce: Julia Nierychły, Nikola Nierychły z klasy 1d. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Finałowe prace można zobaczyć na korytarzu na 1 piętrze.

   

 
Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom" PDF Drukuj
Dnia 13 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Nowej Rudzie odbył się na etapie powiatowym konkurs strażacki "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie pisali test, pięciu pierwszych w danej kategorii wiekowej dostało się do etapu ustnego, na którym odpowiadali na pytania a następnie musieli wykazać się znajomością wiązania węzłów strażackich.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Karolina Muzyka zajęła w kategorii szkół ponadpodstawowych 2 miejsce. Zarówno uczennicy jak i opiekunowi Panu Andrzejowi Behanowi serdecznie gratulujemy!

  

 
Konkurs „Szkolne Bestsellery Czytelnicze” PDF Drukuj

W piątek 12 kwietnia zakończyło się głosowanie w konkursie „Szkolne Bestsellery Czytelnicze”, który był zwieńczeniem projektu edukacyjnego związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  Wyniki wśród finalistów konkursu kształtowały się następująco 1. miejsce – plakat nr 4 (50 pkt.) autorzy:  Karolina Cergier, Martyna Horodecka, Kacper Pres, Bartosz Złotnik – klasa 2a, 2. miejsce – plakat nr 13 (32 pkt.) autorzy:  Katarzyna Gorąca, Antoni Gorący, Julia Klementowicz, Pola Ginter, Sonia Blechinger, Nikola Karpińska – klasa 2d, 3. miejsce – plakat nr 5 (31 pkt.) Autor: Dominika Leszczyńska – 2b. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i głosującym serdecznie dziękujemy.

     

 
Gra terenowa w bibliotece szkolnej "Na tropach literatury" PDF Drukuj

W czwartek i piątek (04.04. i 05.04.) w bibliotece szkolnej odbyła się gra terenowa „Na tropach literatury”, która stanowiła zwieńczenie trwającego od listopada projektu edukacyjnego związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  W trakcie projektu młodzież musiała poradzić sobie z zadaniami związanymi z lekturami, wydawnictwami informacyjnymi i beletrystyką oraz wyszukiwaniem informacji w bibliotece. W grze odbywającej się w czwartek najlepsza okazała drużyna dziewcząt z 4a – Julia Fiedorowicz i Alicja Bordon, natomiast w konkursie piątkowym zespół z klasy 4b – Aleksandra Kuśnierz i Natalia Kurowska. Gratulacje!

    

 
Powiatowy Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy PDF Drukuj

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Powiatowym Konkursie Ekologiczno - Przyrodniczym dla szkół średnich powiatu kłodzkiego. Przedmiotem tegorocznego konkursu było wykonanie ekologicznego domku dla owadów, ptaków lub jeży. Drużyna w składzie Milena Gruszka, Helena Szczygieł oraz Tomasz Korzeń z klasy 1c pod opieką p. Magdaleny Świerczewskiej wykonała domek dla biedronek, który znalazł swoje miejsce pośród zieleni wokół szkoły. Teraz służy on, pewnie nie tylko biedronkom, ale również innym owadom, dając bezpieczne schronienie przed zimnem, a wiosną przed drapieżnikami. Gratulujemy uczestnikom Konkursu!

   

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 26
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.