Sport


Siatkówka plażowa PDF Drukuj

W dniu 25 maja 2023 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Drużyna chłopców w składzie Marek Szydełko, Filip Zdrojek i Michał Kałużny zajęła VII miejsce. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie Julia Szydełko, Ines Szydełko i Joanna Norek zajęła II miejsce!!! Dziewczyny zagrały w finałe z LO Chrobry Kłodzko. Rywalki  lepiej prezentowały się w ataku oraz obronie, popełniały mniej błędów i to pozwoliło im rozstrzygnąć końcówkę na swoją korzyść. Oba zespoły  uzyskały awans do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Świdnicy. Teraz  należy wyciągnąć wnioski z tamtego meczu i podjąć rewanż już za tydzień w półfinałach wojewódzkich.

Gratulacje za wspaniałą postawę i walkę do końca!

Reprezentacja szkoły LO Nowa Ruda:

1.Julia Szydełko

2.Ines Szydełko

3. Joanna Norek

1. Marek Szydełko

2. Filip Zdrojek

3. Michał Kałużny

Opiekun : Beata Szczepaniak

 

 
Brąz naszych dziewcząt w piłce ręcznej PDF Drukuj

W Bystrzycy Kłodzkiej dnia 8 marca został rozegrany Turniej Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych. W turnieju wystąpiły 4 szkoły.

Znakomicie spisały się nasze zawodniczki Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie, które zajęły trzecie miejsce. Zwyciężyła drużyna ZST Kłodzko. O zajęciu trzeciego miejsca zdecydowały rzuty karne.  Drużyna z LO zagrała w składzie: Kasia Grędysa, Julia Jeżewska, Karolina Kołodziejczyk, Natalia Kurowska, Angela Marek, Alicja Matuła, Karolina Muzyka, Maja Myga, Magda Potocka, Joella Traczyk, Nadia Tumiło, Emilia Woźniczka.

Serdecznie Gratulujemy i Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

 


 

 
Sukcesy sportowe Alicji Matuły PDF Drukuj

Uczennica naszej szkoły Alicja Matuła z klasy 3b przez okres zimowy systematycznie startowała w wyścigach w kolarstwie przełajowym osiągając następujące wyniki:

-04.02.2023r. 18 miejsce UCI World Championships Cyclocross Hoogerheide 2023 UCI CM - Holandia

-03.02.2023r. 9 miejsce UCI World Championships Cyclocross Hoogerheide 2023 UCI CM (sztafeta: M. Konwa; Sz. Pomian; M. Mul; A. Matuła; T. Białek; B. Świder) - Holandia

-28.01.2023r. 2 miejsce X2O Trofee Hamme - Flandriencross 2023 UCI C1 (Belgia)

-15.01.2023r.  3 miejsce Mistrzostwa Polski CX – II Wicemistrz Polski CX – Zielona Góra UCI CN

-30.12.2022r. 16 miejsce (WJ) 70 (WE) Exact Cross Loenhout – Azencross UCI C1 (Belgia)

-28.12.2022r. 20 miejsce (WJ) 75 (WE) Superprestige Diegem UCI C1 (Belgia)

-26.12.2022r. 10 miejsce (WJ) 72 (WE) World Cup CX Gavere UCI CDM (Belgia)

-19.12.2022r.  3 miejsce Puchar Europy  UEC Cyclo-cross European Cup in Ostrava

-30.11.2022r. 3 miejsce (WJ) 11 (WE) Super Puchar Polski BRYKSY CROSS UCI C2 Gościęcin

-23.11.2022r. 1 miejsce (WJ) 6 (WE) Puchar Polski OWOCOWY PRZEŁAJ Laskowice Pomorskie

-14.11.2022r. 1 miejsce (WJ) 6 (WE) Szczekociny

-13.11.2022r. 1 miejsce (WJ) 5 (WE) Koziegłowy

 Alu, ogromne gratulacje ! Trzymamy kciuki za następne sukcesy!

 

 

 
II MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY PDF Drukuj

W dniu 4 stycznia 2023 roku w szkolnej świetlicy odbył się turniej szachowy. W rozgrywkach uczestniczyło osiemnastu uczniów. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy gdzie partie rozgrywane  były  systemem  „każdy z każdym”. Do finału awansowali zwycięzcy grup. Turniej rozgrywany był w sportowej atmosferze, wiele partii było bardzo wyrównanych, a o wygranej niejednokrotnie decydował kończący się czas przeznaczony na rozegranie pojedynku. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi  upominkami w  postaci słodyczy.

Klasyfikacja końcowa turnieju: I miejsce – Mateusz Noga; II miejsce – Julia Szydełko; III miejsce – Bartosz Złotnik; IV miejsce – Wiktor Poręba; V miejsce – Antoni Gorący

    

 
Wygrywamy Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich w Piłce Siatkowej Dziewcząt! PDF Drukuj

    W dniu 15 grudnia na hali sportowej CTS Nowa Ruda - Słupiec odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Średnich Dziewcząt w piłce siatkowej. W Turnieju wystartowało 8 zespołów. Z bardzo dobrej strony pokazał się nasz zespół wygrywając swoją grupę i wychodząc z pierwszego miejsca. Rewelacyjny finał zanotowały nasze dziewczyny pokonując ekipę I LO Kłodzko. Po emocjonujących i czasami  kontrowersyjnych sytuacjach boiskowych nasze wszystkie obecne dziewczyny w składzie: Emilia Gaik, Natalia Czerwińska, Martyna Horodecka, Karolina Cergier, Maja Myga, Julia Szydełko, Ines Szydełko, Amelia Drucia, Patrycja Stygar, Karolina Białek, Joanna Norek, Wiktoria Borkowska, Kornelia Kowaliczek ,Nadia Tumiło stanęły na wysokości zadania i zdobywając I miejsce, awansowały do strefy wałbrzyskiej, która odbędzie się 24 stycznia w Świdnicy. Gratulujemy!

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 16
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.