Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
2 Stycznia 2025
Imieniny obchodzą
Abel, Izydor, Makary,
Odil,
Strzeżysław

Do końca roku zostało 364 dni.
Zodiak: Koziorożec

Koniec roku szkolnego za

Szkoła

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 29 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 3217668
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Biblioteka
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PDF Drukuj

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów  do podzielenia się zdjęciem swojej domowej biblioteczki. Zdjęcia możecie wykonać w stylu artystycznym, reporterskim lub dowolnie zaaranżować plan. Możecie zrobić zdjęcia kilku waszych książek lub nawet całej szafy. Mogą to być książki własne lub te, które aktualnie macie wypożyczone z biblioteki. Wszystkich, którzy zechcą pochwalić się swoimi książkami proszę o wysyłanie zdjęć na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Termin oddawania prac: do 11 października 2024 r.

Przesłane prace zostaną zaprezentowane na korytarzu szkolnym.

Więcej wiadomości w bibliotece

 
Ogólnopolskie wybory książek PDF Drukuj

Ogólnopolskie Wybory Książek to akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach projektu w maju i w czerwcu w szkołach odbywają się wybory, podczas których uczniowie wskazują swoje ulubione książki. Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. W naszej szkole akcja została zaplanowana na jeden dzień - 6 czerwca. Młodzież mogła wrzucać do przygotowanej wcześniej skrzynki swoje karty z tytułami interesujących książek, a nad właściwym przebiegiem wyborów czuwała komisja złożona z uczniów i nauczyciela bibliotekarza. Osoby zainteresowane tym, jakich wyborów dokonali uczniowie naszej szkoły zapraszamy na korytarz na 1 piętrze, gdzie znajdą informacje o wybranych przez nich tytułach.

   

 
Zaczytani-sfotografowani PDF Drukuj
Szkoła to miejsce, w który zdobywamy wiedzę, poszerzamy horyzonty, poznajemy nowe osoby… Szkoła to także przestrzeń, w której możliwa staje się realizacja własnych pasji i zainteresowań. Niedowiarkom przedstawiamy na to twarde dowody. Na terenie naszego Liceum ogłoszono dwa konkursy: czytelniczy i fotograficzny. Osobą odpowiedzialną za twórcze zamieszanie była nasza nieoceniona Pani Anna Żuchowicz- nauczyciel-bibliotekarz. Dzięki motywacji i wsparciu ze strony organizatorki wyzwanie podjęło wielu uczniów, a komisja konkursowa wyłoniła tych najlepszych. 21 lutego podczas krótkiego apelu wręczone zostały wartościowe nagrody. Gigantem czytelnictwa okazała się Zuzanna Mikusiak, która przeczytała w minionym roku aż 52 książki. Dodatkowo- z własnej inicjatywy- uczennica przygotowała zabawne recenzje w postaci piktogramów. „Zimowe czytanie”- to konkurs fotograficzny, w którym komisja wybierała najlepsze zdjęcie. Każdy uczestnik mógł dostarczyć maksymalnie trzy prace. Wybrano, po burzliwych naradach, trzy najlepsze zdjęcia: I miejsce- Dominika Leszczyńska, II i III- Zuzanna Mikusiak. Wszystkie prace można podziwiać na tablicy przy bibliotece (I piętro). Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!!! Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach organizowanych na terenie naszego Liceum, bo człowiek z pasją, to człowiek spełniony!
                                
 
Przeczytam 52 książki w 2023 roku PDF Drukuj

Przypominamy, że niedługo zakończenie akcji czytelniczej „Przeczytam 52 książki w 2023 roku”. Na początku stycznia zapraszamy osoby, które podjęły wyzwanie do biblioteki szkolnej. Zapraszamy także te osoby, które niekoniecznie osiągnęły wynik 52 tytułów lecz przeczytały choćby 25. Przyjdźcie, pochwalcie się waszym wynikiem i pokażcie, że czytanie jest fajne.

 
List otwarty do rodziców promujący czytelnictwo PDF Drukuj
List otwarty do rodziców w ramach promocji czytelnictwa: pobierz
 
Uroczystość 105 rocznicy odzyskania niepodległości PDF Drukuj

W dniach 9-12 listopada 2023 r. wolontariusze fundacji studia wschód uczestniczyli w uroczystościach sto piątej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą uroczystości odbyły się w Wilnie na Litwie społeczność Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie reprezentowała Karolina Muzyka która już od wielu lat współdziała w akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. W tym roku wolontariusze mieli okazję zwiedzić miejsca ważne, miejsca związane z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego,a mianowicie miejsce narodzin marszałka. Dom osadzony na miejscu kołyski, w której kołysany był mały Ziut w miejscowości Zülow, następnie kościół w Powiewiorce którym Chrzczony był marszałek Józef Piłsudski i w którym do dnia dzisiejszego jest oryginalna chrzcielnica. Kolejnym punktem były Pikieliszki a mianowicie Dwór który w 1930 r. został przekazany na rzecz marszałka oraz jego rodziny. Młodzież miała okazję także zwiedzić najważniejsze miejsca w Wilnie a mianowicie Ostrą bramę z obrazem matki Boskiej Ostrobramskiej następnie plac prezydencki, Uniwersytet Wileński, Kościół świętego Piotra i Pawła. Główne uroczystości, w których uczestniczyła młodzież odbyły się 11 listopada o godzinie 5 rano startowała dwudziesta dziewiąta sztafeta Niepodległości organizowana przez księdza Dariusza Stańczyka. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz powitaniu przybyłych na sztafetę wolontariusze wraz z harcerzami z hufca maryjnego z Wilna wyruszyli na Wileńska Rossa, na której po dotarciu złożyli wiązanki, odpalili na mogiłach legionistów biało czerwone znicze oraz rozwinęli 123m białą czerwoną flagę, która opisała Mogiły legionistów oraz mauzoleum matki i serca syna.

     

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 5
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.