Dzisiaj jest: Wtorek
Bogdan, Józef
Zodiak: Ryba

Szkoła pamięta PDF Drukuj

Samorząd Uczniowski i Wolontariat Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie wziął udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem ,,Szkoła pamięta", której przesłaniem było zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o lokalnych bohaterach, o miejscach wiecznego spoczynku ludzi, którzy oddali życie w czasie niemieckiej okupacji; o ludziach, którzy związani byli z historią naszego regionu, a dziś spoczywają w zapomnianych mogiłach. Dnia 30 października bieżącego roku  uczniowie Emilia Gaik i Bożydar Łaszczuk uprzątnęli pomnik upamiętniający ofiary faszyzmu znajdujący się w Ścinawce Średniej. Tam w czasie II wojny światowej znajdował się obóz pracy dla kobiet w Mittelsteine (dziś Ścinawka Średnia) administracyjnie podlegał obozowi głównemu (macierzystemu) w Gross-Rosen (dziś Rogoźnica), którego był jedną z ponad stu filii terenowych. Zajmował nieduży obszar na skraju wsi, nieopodal szosy i torów kolejowych prowadzących do Radkowa.

Sprzątamy dla Polski PDF Drukuj

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie 4 października 2023r. wzięli udział w akcji ,,Sprzątamy dla Polski", która miała na celu walkę z zanieczyszczeniami w lasach, parkach i innych terenach zielonych. Zgodnie z misją tej ogólnopolskiej inicjatywy, która ma na celu wyrabianie nawyków odpowiedzialności za środowisko naturalne, klasa 2b posprzątała odpady w Parku nad Włodzicą w Nowej Rudzie.

Wolontariusze w schronisku "Pod psią gwiazdą" PDF Drukuj

24 maja 2023roku  po raz kolejny szkolni wolontariusze odwiedzili Schronisko "Pod Psią Gwiazdą" w Kłodzku. Dzięki WASZEJ hojności, czyli z zebranych pieniędzy, najpierw zakupiliśmy potrzebny żwirek, a tym razem zawieźliśmy koce , ręczniki oraz tak bardzo potrzebną mokrą karmę. Z całego serca dziękują Wam pieski i kotki, które szczególnie oczekują na dar Waszych serc. Schronisko jest czynne od godzinach  14 .00 do  17.00. W tym czasie psi przyjaciele, czekają na osoby chętnie towarzyszące im w  spacerach.  Nasze szkolne wolontariuszki zdobyły doświadczenie we wspólnych spacerach z pieskami i mogą Wam opowiedzieć o swoich wrażeniach! Zatem zwróćcie się do: Emilii Gąsi i Patrycji Stygar, które na pewno zachęcą Was do podarowania czasu dla naszych pupilów.  Zapraszamy wszystkich chętnych do kolejnych wyjazdów.

Pomoc finansowa dla dziewczynki ze Stowarzyszenia Jasny Promyk Słońca PDF Drukuj

Dnia 18 maja 2023r. naszą szkołę odwiedziły wolontariuszki ze Stowarzyszenia Jasny Promyk Słońca. Nasi uczniowie oraz kadra pedagogiczna włączyli się w pomoc finansową dla dziewczynki, która potrzebuje rehabilitacji. Dziękujemy Wam pięknie, za ten szlachetny gest, wsparcie i zrozumienie.

Pamiętajmy, że dobro powraca.

Rejestracja dawców szpiku kostnego DKMS PDF Drukuj

Dnia 14 kwietnia 2023r. przeprowadziliśmy akcję rejestracji dawców szpiku kostnego DKMS. Dziękujemy ogromnie osobom, które wsparły tak piękną i szlachetną inicjatywę, a także Naszym wolontariuszkom, które perfekcyjnie przygotowały się do swojej funkcji.
Warto pomagać... Dobro wraca