Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
24 Maja 2024
Imieniny obchodzą
Cieszysława, Estera, Jan, Joanna,
Maria, Mokij, Wincenty, Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 222 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 22 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2896974
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Rajd pieszy klasy 1d

Dnia 16 kwietnia 2024r. przy zmiennej, wiosennej pogodzie, klasa 1d pod opieką wychowawczyni - p. B. Szczepaniak i p. A. Krywejko, wyruszyła na profilaktyczny rajd pieszy. Trasa wiodła nas czerwonym szlakiem od Ścinawki ku Rozdrożu nad Wambierzycami. Następnie zwiedzaliśmy uroczo położone Wambierzyce z majestatyczną Bazyliką Nawiedzenia NMP oraz Kalwarią. Nie ominęliśmy Domu Pielgrzyma, gdzie odpoczęliśmy przy herbacie i pysznym cieście. Z nową energią odnaleźliśmy niebieski szlak prowadzący do Radkowa. Atrakcją tej trasy jest imponujący widok na północno-wschodnie zbocza Gór Stołowych. Idealnie zsynchronizowaliśmy się z kwietniową pogodą, ponieważ po zakończeniu przez nas ostatniego odcinka drogi, zaczął padać rzęsisty deszcz, dlatego z wdzięcznością popatrzyliśmy na kierowcę, który przyjechał po nas do Radkowa. 

   

 
Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"
Dnia 13 kwietnia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Nowej Rudzie odbył się na etapie powiatowym konkurs strażacki "Młodzież zapobiega pożarom". Uczniowie pisali test, pięciu pierwszych w danej kategorii wiekowej dostało się do etapu ustnego, na którym odpowiadali na pytania a następnie musieli wykazać się znajomością wiązania węzłów strażackich.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Karolina Muzyka zajęła w kategorii szkół ponadpodstawowych 2 miejsce. Zarówno uczennicy jak i opiekunowi Panu Andrzejowi Behanowi serdecznie gratulujemy!

  

 
Konkurs „Szkolne Bestsellery Czytelnicze”

W piątek 12 kwietnia zakończyło się głosowanie w konkursie „Szkolne Bestsellery Czytelnicze”, który był zwieńczeniem projektu edukacyjnego związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  Wyniki wśród finalistów konkursu kształtowały się następująco 1. miejsce – plakat nr 4 (50 pkt.) autorzy:  Karolina Cergier, Martyna Horodecka, Kacper Pres, Bartosz Złotnik – klasa 2a, 2. miejsce – plakat nr 13 (32 pkt.) autorzy:  Katarzyna Gorąca, Antoni Gorący, Julia Klementowicz, Pola Ginter, Sonia Blechinger, Nikola Karpińska – klasa 2d, 3. miejsce – plakat nr 5 (31 pkt.) Autor: Dominika Leszczyńska – 2b. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i głosującym serdecznie dziękujemy.

     

 
Miss nastolatek Województwa Dolnośląskiego

20. kwietnia w Haston City Hotel odbyła się Gala finałowa Miss Województwa Dolnośląskiego 2024. Spośród 27 nastoletnich finalistek wybrano najpiękniejsze nastolatki Dolnego Śląska! Miss Nastolatek Woj. Dolnośląskiego – 13. Natalia Kurowska (Nowa Ruda) 18 lat. Natalko ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
Idziemy do Sienkiewicza!

W kalendarzu imprez szkolnych nie mogłoby zabraknąć tak wyjątkowego momentu, jakim jest Dzień Otwarty. W tym roku byliśmy otwarci 22 marca. Naszą szkołę licznie odwiedzili przyszli absolwenci szkół podstawowych wraz z opiekunami. Przybyłych gości podjęliśmy bardzo uroczyście i po staropolsku. Na początek pozytywnych wrażeń estetycznych dostarczyły występy muzyczne naszych utalentowanych uczniów. W rolę oprowadzających i pełniących rolę dumnych gospodarzy wcielili się wybrani przedstawiciele poszczególnych klas (konkurencja była ogromna!). Tego dnia wszystkie drzwi były dosłownie otwarte i ósmoklasiści mogli obserwować lekcje otwarte prowadzone przez naszą fachową kadrę pedagogiczną- był pokaz doświadczeń w pracowni chemicznej, zajęcia z języków obcych (w naszej szkole prowadzone są lekcje z języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego), spotkania z literaturą podczas lekcji języka polskiego czy zabawa kredkami podczas tworzenia projektu z plastyki. Na odwiedzających  utrudzonych wędrówką po labiryntach korytarzy i klas czekał słodki poczęstunek w kawiarence oraz nasza wspaniała strefa relaksu. Noworudzki ogólniak to placówka, której uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki na egzaminie maturalnym (zdawalność na poziomie 95%), wielu absolwentów otrzymuje indeks na renomowane uczelnie państwowe i prywatne. W trakcie czteroletniego cyklu kształcenia uczniowie mają możliwość realizować program ogólnego kształcenia wraz z wybranymi rozszerzeniami już od klasy pierwszej. Atutem naszej szkoły jest także współpraca z uczelniami wyższymi- Wojskową Akademią Techniczną, Uniwersytetem Wrocławskim oraz Politechniką Wrocławską. Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy odwiedzili nas w marcu na pytanie o wybór szkoły średniej z dumą będą mogli powiedzieć: „Idziemy do Sienkiewicza!”

   

 

 
AWF Wrocław w LO

W piątek 12 kwietnia nasze liceum odwiedził  Prorektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego „Dolny Śląsk” – dr Ireneusz Cichy (noworudzianin z pochodzenia). Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą Słonecznej Uczelni, która oprócz kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Sport, umożliwia zdobycie kwalifikacji również na takich kierunkach jak: Bezpieczeństwo i Porządek Publiczny, Kosmetologia, Kinezjologia, Turystyka i Rekreacja, Terapia Zajęciowa, Fizjoterapia. Młodzież wysłuchała prezentacji, a także wzięła udział w konkursie z pytaniami i nagrodami. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!

   

 
Gra terenowa w bibliotece szkolnej "Na tropach literatury"

W czwartek i piątek (04.04. i 05.04.) w bibliotece szkolnej odbyła się gra terenowa „Na tropach literatury”, która stanowiła zwieńczenie trwającego od listopada projektu edukacyjnego związanego z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa 2.0.  W trakcie projektu młodzież musiała poradzić sobie z zadaniami związanymi z lekturami, wydawnictwami informacyjnymi i beletrystyką oraz wyszukiwaniem informacji w bibliotece. W grze odbywającej się w czwartek najlepsza okazała drużyna dziewcząt z 4a – Julia Fiedorowicz i Alicja Bordon, natomiast w konkursie piątkowym zespół z klasy 4b – Aleksandra Kuśnierz i Natalia Kurowska. Gratulacje!

    

 
Sukces kolarski Mikołaja Legiecia

Świąteczny weekend przyniósł dobre starty dla ucznia naszej szkoły Mikołaja Legiecia. Reprezentacja Polski do lat 17 wystartowała w Belgii, gdzie rozegrane zostało Grand Prix Rotselaar. Wyścig dla juniorów młodszych został zdominowany przez biało-czerwoną kadrę i Mikołaj Legieć UKS Centrum Nowa Ruda sięgnął po wygraną. W drugim dniu rywalizacji w Belgii - GP MOPERTINGEN - BILZEN Mikołaj Legieć był drugi. Ogromny sukces!!! Gratulujemy!

   

 
Finał 18 edycji Konkursu Językowego dla Szkół Podstawowych.

W dniu 14. marca 2024r roku w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie odbył się finał 18 edycji Konkursu Językowego dla Szkół Podstawowych.W tegorocznym Konkursie Języka Angielskiego oraz Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrekcji szkoły  oraz  nauczycieli języków obcych, brali udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych z terenu Nowej Rudy, Radkowa i okolic. Sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, znajomości gramatyki oraz mówienia. Zmagania zakończyły się dodatkowo niespodzianką  - prostym quizem na znajomość kultury francuskiej z upominkami. Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa i atrakcyjne nagrody: najnowocześniejsze zestawy słuchawkowe, pendrive'y i gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez  Burmistrza Miasta Nowa Ruda – T. Kilińskiego, Wójta Gminy Nowa Ruda – A. Mierzejewską, Urząd Miasta i Gminy Radków,  firmy: „Matplast”, „Agencja ochrony osób i mienia K2” oraz  „Umicore”.

    

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 87
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.