ROZDANIE ŚWIADECTW MATURALNYCH

 

05 lipca 2022 r. (wtorek) godz. 10:00EGZAMINY POPRAWKOWE (promocyjne)

miesiąc sierpień 2022 roku

 


  1. MATEMATYKA - dnia 22 sierpnia 2022 r. (poniedziałek) godz. 9:00


  1. JĘZYK POLSKI - dnia 24 sierpnia 2022 r. (środa) godz. 9:00


  1. FIZYKA - dnia 25 sierpnia 2022 r. (czwartek) godz. 9:00


  1. JĘZYK ANGIELSKI - dnia 26 sierpnia 2022 r. (piątek) godz. 9:00


 

EGZAMINY POPRAWKOWE (maturalne)

miesiąc sierpień 2022 roku

 


23 sierpnia 2022 r. (wtorek) godz. 9:00


(dla osób, które z egzaminu maturalnego 2021/2022 w sesji majowej 2022 mają jeden przedmiot niezaliczony)

 
KONIEC ROKU SZKOLNEGO

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK TJ. 24 CZERWCA 2022 O GODZINIE 9:00

 


 

                                          FILM PROMOCYJNY SZKOŁY

 
WYCIECZKA DO KRAKOWA

        W dniach 13 i 14 czerwca uczniowie noworudzkiego ogólniaka pod opieką p. Agaty Hryciuk, ks. Michała Pietraszka (organizator) oraz ks. Krzysztofa Myszogląda wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Energylandii. Pierwszy dzień poświęcili na zwiedzanie miasta, zobaczyli m.in Wawel, Sukiennice oraz Smoka Wawelskiego oraz odwiedzili katedry i kościoły. Ksiądz Michał bardzo ciekawie opowiadał wszystkim historie  tych miejsc. Następnego dnia nasi licealiści pojechali do Energylandii, gdzie spędzili cały dzień korzystając z atrakcji parku przy pięknej słonecznej pogodzie. Emocji było ogromnie dużo, ale radość towarzyszyła nawet w najstraszniejszych momentach zjazdowych :) po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili w godzinach wieczornych do domu.

 

 

 
NOCNY DYŻUR W SZKOLE...

       Dnia 15 czerwca 2022r. odbyła się u nas w szkole nietypowa impreza, a mianowicie "Noc w szkole". Organizatorem event’u była pani Agata Hryciuk, a wraz z nią nad bezpieczeństwem uczniów czuwał pan dyrektor Robert Zynkowski, pani Magda Huzar oraz pan Jacek Pomorski. Spotkanie rozpoczął mecz w piłkę siatkową "Nauczyciele kontra Uczniowie", podczas którego emocje sięgały zenitu - to była piękna gra z jeszcze piękniejszym kibicowaniem (było nas słychać w sąsiedniej miejscowości). Po meczu rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski, a następnie uczniowie podzielili się na grupy i wspólnie śpiewali karaoke, oglądali filmy, tańczyli, grali zarówno w planszówki jak i unihokeja oraz piłkę siatkową. O 8 rano następnego dnia każdy pomógł w sprzątaniu szkoły i udał się na dalszy odpoczynek do domu :) 

       Była to druga tego typu impreza i mamy nadzieję, że nie ostatnia, ponieważ młodzież fantastycznie się bawiła i z wielkim entuzjazmem wspomina wspólne chwile.

 

 

 
SREBRO W STREFIE WAŁBRZYSKIEJ

        Udało się!!! Nasze dziewczyny 2 czerwca po bardzo trudnych rozgrywkach w Świdnicy zakwalifikowały się do kolejnego etapu!!! 15 czerwca czeka je ciężka walka we Wrocławiu na szczeblu wojewódzkim!!! Trzymamy kciuki...

 

 

 
Otwarcie nowej pracowni informatycznej w LO

        2 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pojawili się z wizytą przedstawiciele władz samorządowych: pani Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Wicestarosta Powiatu Kłodzkiego, oraz pan Tomasz Kiliński, Burmistrz Miasta Nowa Ruda. Zaproszeni goście uczestniczyli w oficjalnym otwarciu nowej pracowni informatycznej. Inwestycja została zrealizowana ze środków pozyskanych z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Nowa Ruda w kwocie 50 tys. zł. Ukończony projekt nosił nazwę: „Pracownia komputerowa oraz pomoce dydaktyczne do nauki pierwszej pomocy dla uczniów LO w Nowej Rudzie”. W ramach wspomnianego projektu szkoła otrzymała 15 komputerów najnowszej generacji, a także defibrylator oraz fantomy, niezbędne do nauki pierwszej pomocy. Dzięki możliwościom, jakie daje Budżet Obywatelski, noworudzkie liceum znacząco wzbogaciło swoją bazę dydaktyczną, co z pewnością stanowić będzie wsparcie procesu nauczania.

 

  

 
Stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego

        31 maja Przemysław Dyjak, uczeń klasy 3c, został laureatem XXX edycji programu Stypendialnego USKI Polska „Zdobywaj Wiedzę i Świat”. Certyfikat, potwierdzający przyznanie półrocznego stypendium dla wyróżniających się uczniów, wręczył pan Artur Czelny, dyrektor regionalny Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego z siedzibą w Krakowie. Gratulacje dla Przemka!

 

 

 

 

 
Mistrzostwa Powiatu Kłodzkiego w siatkówce plażowej

      6 zespołów dziewcząt i 8 chłopców rozegrało 26 maja turniej o Mistrzostwo Powiatu Kłodzkiego, sędzią głównym był pan Tomasz Węglarz. W kategorii dziewcząt drużyna LO Nowa Ruda wygrała po tie breaku z I LO Kłodzko a w kategorii chłopców ZSP Kudowa Zdrój również tie breakiem pokonała ZSP Bystrzyca Kłodzka.
Nasze złote dziewczyny (Julia Szydełko, Ines Szydełko, Joanna Norek) jadą 2 czerwca na kolejny etap kwalifikacji do Świdnicy.

Klasyfikacja końcowa turnieju :

Dziewczęta :
1. LO Nowa Ruda - op. Jacek Pomorski
2. I LO Kłodzko
3. KSP Kłodzko
4. ZST Kłodzko
5-6 . ZSP Kudowa Zdrój i ALO Kłodzko

Chłopcy :
1. ZSP Kudowa Zdrój - op. Dariusz Stwertetschka
2. ZSP Bystrzyca Kłodzka
3. KSP Kłodzko
4. ZSO Bystrzyca Kłodzka
5-6 LO Nowa Ruda i I LO Kłodzko
7-8. ZST Kłodzko i ALO Kłodzko

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 73
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.