Budżet Obywatelski 2024

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Powiatowego Budżetu Obywatelskiego.

Projekt nr 6 jest zgłoszony przez naszą szkołę - Remont dwóch gabinetów lekcyjnych z wymianą instalacji elektrycznej i oświetlenia (s.303, s.304).

Bez Państwa głosów nie wygramy.

Proszę rozpowszechnić prośbę o rodzinę, znajomych...

Głosować mogą wszystkie osoby od 18 roku życia zameldowane w Powiecie Kłodzkim.

https://powiat.klodzko.pl/7036/glosowanie-budzet-obywatelski-na-2024r.html

Proszę wejść w powyższy link, zaznaczyć/kliknąć na projekt nr6, następnie na samym dole dać "dalej" i wypełnić formularz.

Dziękujemy za każdy głos!

   

 
Europejskie Forum Młodzieży

Z inicjatywy Europejskiego Forum Młodzieży przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego LO w Nowej Rudzie wzięli udział w Debacie Open Space: ,, Globalnie czy Regionalnie'', która miała miejsce w Hotelu Polanica Resort & Spa. Młodzież z powiatu kłodzkiego uczestniczyła w panelach dyskusyjnych dotyczących ważnych kwestii: Funduszu Obywatelskiego, zadań Młodzieżowej Rady Powiatu, Rynku Pracy, rozwoju Euroregionu Glacensis, współpracy z Parlamentem Europejskim i realizacji programów międzynarodowych. Spotkanie to było finansowane z budżetu  programu UE Erasmus+ wspierającego wymianę edukacyjną.

   

 

 

 
Tablica rekordów

Na korytarzu przy sali sportowej została umieszczona Tablica Rekordów Szkoły. Wymienieni na niej uczniowie to ubiegłoroczni rekordziści, którzy wykazali się najlepszymi wynikami sportowymi w swojej konkurencji. Tablica będzie na bieżąco aktualizowana - zachęcamy do rywalizacji.

Jeśli lubicie bić rekordy i mierzyć się z własną wytrwałością w działaniu i dążeniu do celu to jest to właśnie dla Was!

Kiedy padną następne rekordy?

 

 
Uroczystość 105 rocznicy odzyskania niepodległości

W dniach 9-12 listopada 2023 r. wolontariusze fundacji studia wschód uczestniczyli w uroczystościach sto piątej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą uroczystości odbyły się w Wilnie na Litwie społeczność Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie reprezentowała Karolina Muzyka która już od wielu lat współdziała w akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. W tym roku wolontariusze mieli okazję zwiedzić miejsca ważne, miejsca związane z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego,a mianowicie miejsce narodzin marszałka. Dom osadzony na miejscu kołyski, w której kołysany był mały Ziut w miejscowości Zülow, następnie kościół w Powiewiorce którym Chrzczony był marszałek Józef Piłsudski i w którym do dnia dzisiejszego jest oryginalna chrzcielnica. Kolejnym punktem były Pikieliszki a mianowicie Dwór który w 1930 r. został przekazany na rzecz marszałka oraz jego rodziny. Młodzież miała okazję także zwiedzić najważniejsze miejsca w Wilnie a mianowicie Ostrą bramę z obrazem matki Boskiej Ostrobramskiej następnie plac prezydencki, Uniwersytet Wileński, Kościół świętego Piotra i Pawła. Główne uroczystości, w których uczestniczyła młodzież odbyły się 11 listopada o godzinie 5 rano startowała dwudziesta dziewiąta sztafeta Niepodległości organizowana przez księdza Dariusza Stańczyka. Po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz powitaniu przybyłych na sztafetę wolontariusze wraz z harcerzami z hufca maryjnego z Wilna wyruszyli na Wileńska Rossa, na której po dotarciu złożyli wiązanki, odpalili na mogiłach legionistów biało czerwone znicze oraz rozwinęli 123m białą czerwoną flagę, która opisała Mogiły legionistów oraz mauzoleum matki i serca syna.

     

 
Konkurs fotograficzny
 
Sukces Mikołaja Legiecia

11 listopada uczeń naszej szkoły z klasy I b Mikołaj Legieć brał udział w Pucharze Polski w kolarstwie przełajowym w Koziegłowach gdzie stanął na podium zajmując 3 miejsce. Był to już drugi start Mikołaja w przełajach w tym sezonie za tydzień szykuje się na Owocowy przełaj do Laskowic Pomorskich oraz do Środy Wielkopolskiej trzymajcie kciuki!

     

 
Wycieczka do Francji

Od 22 września do 01 października 2023 r. uczniowie naszego liceum, z klas drugich, trzecich oraz czwartych przebywali na wycieczce we Francji, w wyjątkowo atrakcyjnym turystycznie regionie Lazurowego Wybrzeża. W trakcie pobytu licealiści mieli okazję poznawać uroki południa Francji, zwiedzać najciekawsze miejsca takie jak : Saint Tropez, Cannes, Monako, Nicea, Port Grimaud, ale także korzystać z uroków przyrody i odpoczywać na plaży. Wyjazd dał także możliwość doskonalenia języka francuskiego oraz poznania z bliska kultury frankofońskiej. Pomimo długiej podróży, wszyscy uczestnicy wrócili pełni wrażeń i oczarowani pięknem Francji.

   

 
Sukcesy Alicji Matuły

Nie sposób jest na bieżąco opisywać sukcesy Naszej niesamowitej Alicji, która co chwilę znajduje się na podium różnych mistrzostw. Dlatego poniżej zamieszczamy zestawienie wszystkich najważniejszych wyników, które Ala uzyskała od wakacji. Jesteśmy z Ciebie dumni i czekamy na kolejne sukcesy !!! :  1 miejsce Puchar Polski CX Kluczbork;5 miejsce Puchar Europy CX Ostrava, Puchar Czech UCI C2 CX Kolin 12 miejsce w elicie i 3 pozycja z kategorii, 1 miejsce Puchar Polski MTB JBG-2 Pressingowa Petarda Finał Pucharu Polski UCI C2 – Jastrzębie Zdrój, 1 miejsce Mistrzostwa Polski MTB w maratonie XCM – Wisła, 1 miejsce Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski – Łukowica, 2 miejsce Puchar Polski MTB Forvia Górale na Start UCI C3 - Boguszów Gorce, 1 miejsce na trzech etapach oraz 1 miejsce w Klasyfikacji Generalnej SOWIOGÓRSKI TOUR, 1 miejsce w kategorii oraz 1 miejsce OPEN KOBIET - BIKE MARATON BIELAWA na dystansie MEGA

   

 
Wicemistrzostwo Polski dla Zuzanny Kozłowskiej

12 października Zuzia Kozłowska z klasy 4a zdobyła wicemistrzostwo Polski na VI OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POLSKI WPC W TRÓJBOJU SIŁOWYM CLASSIC RAW 2023. Zawody odbyły się w centrum konferencyjnym Terminal Hotel we Wrocławiu. Zuza zdobyła drugie miejsce w kategorii Teenagers Open z łącznym wynikiem 302.5 punktów

Gratulujemy!!!

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 83
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.