Powiatowy budżet obywatelski 2023

     Zwracamy się z ogromną prośbą, o oddanie głosu w Powiatowym Budżecie Obywatelskim 2023, na projekt nr 2, który dotyczy remontu naszej pracowni komputerowej i wymiany stolików. Głosować mogą osoby pełnoletnie zamieszkałe w powiecie kłodzkim.

     Należy zaznaczyć projekt nr 2. Zejść na sam dół i kliknąć na "Przejdź dalej" i wypełnić formularz na  dane osobowe.

https://powiat.klodzko.pl/4991/glosowanie-budzet-obywatelski-na-2023-r.html

Bardzo liczymy na Waszą pomoc i wsparcie w tym projekcie.

   

 
Spotkanie ze sztuką teatralną

Dnia 25.11.2022 roku uczniowie klasy 4a, 4b wraz z wychowawczyniami, wybrali się do wrocławskiego Teatru Polskiego (Scena na Świebodzkim) na spektakl " Ksiądz Marek" Juliusza Słowackiego. Wszystkich zaskoczyła scenografia, gra świateł i bliski kontakt z aktorami. Ten wizyjny teatr wojny przeniósł widzów do czasów konfederacji barskiej dnia 20 czerwca 1768. Tytułowy bohater, to w rzeczywistości karmelita -Marek Jandołowicz. 

Ponadczasowość tematu wojny i wewnętrznych konfliktów, wyrażono za pomocą ekspresyjnych środków teatralnego przekazu. Potrafiliśmy odnieść  treść dramatu do ówczesnych  czasów i dokonać pogłębionej refleksji. 

Z zadumy nad rzeczywistością wyrwał nas gwar Jarmarku Bożonarodzeniowego oraz urok zabytkowego Rynku. Zatem emocjonalny balans został zachowany i w dobrym nastroju i jeszcze lepszej komitywie powróciliśmy do Nowej Rudy.

 
Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie

   We wtorek 22 listopada uczniowie klasy IVc noworudzkiego LO wraz z opiekunem Andrzejem Behan wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji Pani Przewodniczącej Noworudzkiego Koła Sybiraków Pani Ireny Dąbek, która dotyczyła jej osobistego  pobytu na "nieludzkiej ziemi" w czasie II wojny światowej. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania hymnu Sybiraków. Następnie Pani Irena szczegółowo opowiedziała swoje wojenne losy, począwszy od transportu do czasu powrotu do Ojczyzny. Jako mieszkanka dawnych Kresów została objęta wraz ze swoją rodziną wywózką ze swojej rodzinnej miejscowości. Pobyt w rejonie Omska pozostał jej szczegółowo w pamięci. Przedstawiła też wiele pamiątek z czasów pobytu, zwracając jednocześnie uwagę na bardzo trudny dla jej rodziny okres powojenny, czyli czasy PRL, kiedy o tych sprawach nie wolno było mówić. Prelekcja wspaniała, mnóstwo ciekawych wiadomości, no i wiele wzruszeń... Uczestnicy spotkania wyszli z niego bardzo zadowoleni. Dla nich to dodatkowa lekcja historii.

 

 
NIEPODLEGŁOŚCIOWY SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Dnia 9 listopada 2022 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się Niepodległościowy Szkolny Turniej Piłki Siatkowej.

Do rywalizacji przystąpiło dwanaście  drużyn z naszej szkoły, które wytrwale walczyły o zajęcie miejsca na podium. Po rozegraniu wyjątkowo pasjonujących meczów, które dostarczyły kibicom niezapomnianych wrażeń, wyłoniono zwycięzców.

Po zakończeniu turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a 3 najlepsze drużyny medale.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy! Kibicom dziękujemy za świetny doping!

Klasyfikacja prezentuje się następująco:

I miejsce- TEAM JN; II miejsce- Sto Twarzy Złomiarzy; III miejsce- Drużyna I

IV miejsce- Seta; V miejsce – Minionki; VI miejsce- Kosmokoty;

VII miejsce – Huragan Bożków; VIII miejsce – Samochody; IX miejsce – Brajanki

X miejsce – Soczyste Mandaryny; XI miejsce – BTGK; XII miejsce – Coco Jumbo Sienkiewicz

   

 
Apel z okazji Świeta Odzyskania Niepodległości

   Święto Niepodległości to dzień radości i zadumy, ważny dla każdego Polaka. W tym roku ze względów organizacyjnych upamiętnienie odrodzenia państwa polskiego obchodziliśmy 14 listopada. Na obchody złożył się, poprzedzony uroczystym apelem, program artystyczny przygotowany przez uczniów klas trzecich, drugich i pierwszych, pod opieką pana Rafała Gałczyńskiego i pana Witolda Telusa, uświetniony obecnością dyrekcji i grona pedagogicznego. Była to znakomita okazja do odświeżenia sobie wiedzy historycznej na temat tych, jakże istotnych dla nas, wydarzeń, które ukształtowały naszą teraźniejszość. Występujący mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów scenicznych, co spotkało się z pozytywnymi reakcjami ze strony publiczności.

    Zapisz

 
Finał konkursu fotograficznego "Zaczytaj się jesienią"

Przedstawiamy oficjalne wyniki konkursu fotograficznego.

Finaliści wyłonieni prze Komisję Konkursową:

I miejsce – Magdalena Koszyńska – za zdjęcie nr 18.

II miejsce – Nicol Sanchalova – za zdjęcie nr 13.

III miejsce – Nadia Romańska – za zdjęcie nr 15.

Dodatkowo Nagrodę Publiczności otrzymała Nicol Sanchalova także za zdjęcie nr 13.

Wszystkie prace konkursowe można jeszcze raz obejrzeć w bibliotece szkolnej do 21 listopada.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział w obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz za wykonanie tak wielu wspaniałych i ciekawych prac.

 

 
Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu.

W dniach 5-6 listopada 2022r. w Złotoryi odbywały się Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. Uczeń klasy 4c Przemysław Dyjak wziął udział w obydwóch turniejach poprawiając swoje rekordy życiowe, a wynik w martwym ciągu pozwolił mu zająć 3 miejsce w kategorii Junior 17-19 jako 17-latek.

Przemek zakończył zawody z wynikami 125kg w wyciskaniu oraz 217,5kg w martwym ciągu

Warto dodać, że w ostatnim czasie Przemek dostał się również do elitarnej grupy CKB TOP TEAM POLSKA jako najmłodszy mężczyzna z całego kraju z wynikami:

SSST - 211 powtórzeń/10min/24kg

Military Press - 46,8kg

TGU - 56,1kg

Pistol squat - 49,3kg

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Fot. Rafał Mysior Art oraz archiwum prywatne Przemka Dyjaka

     

 
Debiut Alicji Matuły w Mistrzostwach Europy CX

     W sobotę 5 listopada nasza Alicja zadebiutowała w Mistrzostwach Europy CX w belgijskim Namur!! Miała okazję ścigać się z najmocniejszą stawką z całej Europy! Alicję  ustawiono w ostatnim rzędzie, jednak szybko zaczęła przebijać się do przodu  Przez 2 pierwsze rundy zyskiwała coraz lepsze lokaty, przez całe trzecie okrążenie jechała na 17 miejscu, a na ostatnim niestety straciła 4 pozycje. Wyścig ukończyła na 21 miejscu. Niewyobrażalny wysiłek włożony w ten wyścig powoduje, że cała szkoła jest z Ciebie Alicjo bardzo dumna!!
Jesteśmy pewni, że ten udział w Mistrzostwach Europy to dopiero początek Twoich Wielkich Startów!

   

 
Kwesta w Dniu Wszystkich Świętych

   Zgodnie z wieloletnią tradycją wolontariusze Fundacji Studio Wschód w dniu 1 listopada kwestowali na cmentarzach na Dolnym Śląsku. W tym roku głównym celem zbiórki była "Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie". Uczniowie Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie wraz z opiekunem Panią Niną Zabłocką oraz absolwentami brali w tej akcji udział. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiarowane datki, za ciepłe słowa oraz zrozumienie.

   

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 74
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.