Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Niedziela
14 Kwietnia 2024
Dzień Bezdomnych
Imieniny obchodzą
Berenike, Julianna, Justyn, Maria,
Myślimir, Tyburcjusz, Walerian,
Waleriana

Do końca roku zostało 262 dni.
Zodiak: Baran

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 13 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2836655
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Sukces kolarski Mikołaja Legiecia

Świąteczny weekend przyniósł dobre starty dla ucznia naszej szkoły Mikołaja Legiecia. Reprezentacja Polski do lat 17 wystartowała w Belgii, gdzie rozegrane zostało Grand Prix Rotselaar. Wyścig dla juniorów młodszych został zdominowany przez biało-czerwoną kadrę i Mikołaj Legieć UKS Centrum Nowa Ruda sięgnął po wygraną. W drugim dniu rywalizacji w Belgii - GP MOPERTINGEN - BILZEN Mikołaj Legieć był drugi. Ogromny sukces!!! Gratulujemy!

   

 
Finał 18 edycji Konkursu Językowego dla Szkół Podstawowych.

W dniu 14. marca 2024r roku w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie odbył się finał 18 edycji Konkursu Językowego dla Szkół Podstawowych.W tegorocznym Konkursie Języka Angielskiego oraz Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrekcji szkoły  oraz  nauczycieli języków obcych, brali udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych z terenu Nowej Rudy, Radkowa i okolic. Sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, znajomości gramatyki oraz mówienia. Zmagania zakończyły się dodatkowo niespodzianką  - prostym quizem na znajomość kultury francuskiej z upominkami. Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa i atrakcyjne nagrody: najnowocześniejsze zestawy słuchawkowe, pendrive'y i gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez  Burmistrza Miasta Nowa Ruda – T. Kilińskiego, Wójta Gminy Nowa Ruda – A. Mierzejewską, Urząd Miasta i Gminy Radków,  firmy: „Matplast”, „Agencja ochrony osób i mienia K2” oraz  „Umicore”.

    

Więcej…
 
Wyjazd na spektakl - "Czy pingwiny mają kolana"

 Dniu Kobiet, czyli 8 marca 2024r. nasza młodzież licealna wyruszyła do Teatru im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu na spektakl "Czy pingwiny mają kolana" w ramach projektu "Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego", którego liderem jest Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. Opiekunami wyjazdu były: p. A. Warszczuk i p. A Krywejko. Treść przedstawienia dotykała niezwykle trudnych problemów, występujących w naszej współczesnej rzeczywistości. Przeżywamy kryzysy rodzinne, kryzysy osobiste i emocjonalne, czujemy się osamotnieni wśród ludzi, jesteśmy uwikłani w uzależnienia od środków psychoaktywnych, telefonów...Ponosimy długofalowe skutki izolacji podczas pandemii Covid-19. Aktorzy zmierzyli się zatem z bardzo bolesnymi wyzwaniami cywilizacyjnymi, chcąc nam przekazać, że lekiem na nie jest nawiązywanie głębokich i prawdziwych relacji z drugim człowiek: mamą, tatą, koleżanką, kolegą...Z tym przesłaniem młodzież opuściła teatr i mamy nadzieję, że w ich sercach zagościła autorefleksja. 

 

 

 

 
Dzień Otwarty
                                  
 
Spełniamy marzenia

Pod takim hasłem w dniu 21 lutego odbył się w naszej szkole krótki, ale przepełniony pozytywnymi wibracjami apel. A wszystko to za sprawą wyjątkowego gościa- Pani Barbary Korbas. O czym marzą młodzi ludzie? O podróżach, koncertach ulubionych artystów, nowym telefonie? Tego nie wiemy na pewno. Z całą pewnością natomiast możemy stwierdzić, że kilkoro z naszych uczniów zbliżyło się do realizacji swoich pasji. Stało się to możliwe dzięki stypendiom ufundowanym przez właścicielkę Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie. Realizując własne marzenia- o możliwości wsparcia finansowego dla szkół- pani Barbara dodała skrzydeł uczniom naszej szkoły. Fundatorka grantów przyznała wyróżnienia w następujących kategoriach: praca na rzecz drugiego człowieka, wolontariat- Karolina Muzyka (klasa II c), 100% frekwencji-  Łukasz Król (klasa II b), Karol Nawracała (klasa I c), Tomasz Rupala (klasa I d). Dziękujemy w imieniu uczniów za objęcie naszej szkoły tak niezwykłym mecenatem, liczymy na dalszą owocną współpracę. Wszystkich malkontentów zachęcamy do naśladowania naszych stypendystów, „bo warto mieć marzenia i doczekać ich spełnienia”!!!

   

 
Zaczytani-sfotografowani
Szkoła to miejsce, w który zdobywamy wiedzę, poszerzamy horyzonty, poznajemy nowe osoby… Szkoła to także przestrzeń, w której możliwa staje się realizacja własnych pasji i zainteresowań. Niedowiarkom przedstawiamy na to twarde dowody. Na terenie naszego Liceum ogłoszono dwa konkursy: czytelniczy i fotograficzny. Osobą odpowiedzialną za twórcze zamieszanie była nasza nieoceniona Pani Anna Żuchowicz- nauczyciel-bibliotekarz. Dzięki motywacji i wsparciu ze strony organizatorki wyzwanie podjęło wielu uczniów, a komisja konkursowa wyłoniła tych najlepszych. 21 lutego podczas krótkiego apelu wręczone zostały wartościowe nagrody. Gigantem czytelnictwa okazała się Zuzanna Mikusiak, która przeczytała w minionym roku aż 52 książki. Dodatkowo- z własnej inicjatywy- uczennica przygotowała zabawne recenzje w postaci piktogramów. „Zimowe czytanie”- to konkurs fotograficzny, w którym komisja wybierała najlepsze zdjęcie. Każdy uczestnik mógł dostarczyć maksymalnie trzy prace. Wybrano, po burzliwych naradach, trzy najlepsze zdjęcia: I miejsce- Dominika Leszczyńska, II i III- Zuzanna Mikusiak. Wszystkie prace można podziwiać na tablicy przy bibliotece (I piętro). Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!!! Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach organizowanych na terenie naszego Liceum, bo człowiek z pasją, to człowiek spełniony!
                                
 
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 27 lutego na sali gimnastycznej odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, a pojedynki były bardzo zacięte i dostarczyły wiele sportowych emocji. Klasyfikacja końcowa turnieju, dziewczęta: I miejsce – Karolina Muzyka, II miejsce – Julia Kramarz, III miejsce – Kaja Krajewska, chłopcy: I miejsce – Kajetan Wesołowski, II miejsce – Bartosz Złotnik, III miejsce – Antoni Gorący.

   

 
Sukcesy piłkarek i piłkarzy nożnych!

W dniach 16 i 19 lutego 2024r. W Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół ponadpodstawowych w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W gronie rywalizujących szkół obie reprezentacje naszej szkoły zajęły bardzo dobre II miejsce. Skład reprezentacji dziewcząt: Hanusiewicz Małgorzata, Myga Maja, Potocka Magdalena, Borkowska Wiktoria, Zahorska Wiktoria, Woźniczka Emilia, Muzyka Karolina, Jeżewska Julia.

Skład reprezentacji chłopców:  Legieć Mikołaj, Bełza Artur, Chorzewski Jan, Ignatowski Marcel, Szafran Błażej, Wiącek Karol, Wnęk Maksymilian, Zawiliński Marcel, Ćwiąkała Mikołaj, Ćwikła Oliwier. Gratulujemy!!!

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie PSZS w Kłodzku

http://pszs.klodzko.pl/aktualnosci-5

   

 
Warsztaty naukowo-dydaktyczne we Wrocławiu

Uczniowie z naszego LO wraz z kadrą dyrektorską w składzie dyrektor Robert Zynkowski, wicedyrektor Agata Hryciuk, 15 lutego 2024r.  wzięli udział w warsztatach naukowo-dydaktycznych na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) na Politechnice Wrocławskiej. Wydział ten sprawuje patronat nad klasami realizującymi program rozszerzony z zakresu matematyki i geografii. Po wydziałowych laboratoriach oprowadzali naszą grupę studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Górnik w osobie Pani Natalia Jaworska i Panowie Jacek Konefał oraz  Wojciech Nowak. Uczniowie wraz z dyrekcją LO na koniec pobytu na W6 mieli możliwość  zwiedzenia  Muzeum Politechniki Wrocławskiej ukazującego źródła i dzieje dzisiejszej Uczelni, które znajduje się w zabytkowej klatce schodowej przy wejściu do gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej od ul. C. K. Norwida. Warsztaty naukowo-dydaktyczne są pomocne w rozwijaniu zainteresowań i pasji a w niedługiej przyszłości wyborze studiów na  oferowanych kierunkach przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr.

Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego”, którgo Liderem jest  Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.

 

   

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 86
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.