Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 19 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2926433
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Przedsięwzięcia edukacyjne
Kiermasz ksiązek 2023 PDF Drukuj

12 września w naszej szkole odbył się kiermasz książek. Frekwencja sprzedających jak i kupujących bardzo miło nas zaskoczyła!!!  Już wiemy, że za rok będziemy kontynuować to wydarzenie i przygotujemy się do kiermaszu jeszcze lepiej.

   

 
Żolnierze wyklęci - lekcja otwarta PDF Drukuj

       Dnia 3 marca 2020 roku odbyła się lekcja otwarta historii prowadzona przez nauczyciela historii mgr Andrzeja Behana. Tematem tej lekcji były losy i działalność Żołnierzy Wyklętych. Lekcja składała się z dwóch części pierwsza to była prezentacja multimedialna zaś druga to film pt.: ,,Wyklęci Przez Komunistów Żołnierze Niezłomni”. Żołnierze Ci walczyli o wolną demokratyczną Polskę która miała być niezależna od ZSRR . Pokazało to nam jak różnie byli postrzegani przez władzę i naród Polski. Mówiono o nich ,,Wrogowie ludu” i traktowano jak przestępców. Zamykano ich w więzieniach, zabijano, nawet kiedy się ujawniali. Naród Polski też różnie odbierał tych ludzi ulegając propagandzie. Chociaż niektórzy z nich nie byli uczciwi w stosunku do ojczyzny. Lecz musiało upłynąć wiele lat aby Ci odważni ludzie zostali docenieni. Wzbogaciło to naszą wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych i ich organizacji takich jak np. Win czy NSZ. Dobrze że są takie lekcje.

 

 

 
BALLADYNA PDF Drukuj

       Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, przypadającego  na 27 marca, młodzież naszego liceum przygotowała spektakl teatralny pt. „Balladyna” na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Po „Tangu” i „Moralności Pani Dulskiej” to już nasza trzecia próba zmierzenia się z tworzywem dramatycznym.

 

 

Czytaj więcej...
 
Ambasada Francuska w Liceum Sienkiewicza PDF Drukuj

       6 grudnia 2018r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie młodzieży naszego liceum z przedstawicielką Ambasady Francuskiej w Warszawie, panią Elizą Łuczyńską, która przybyła  na zaproszenie nauczycielki języka francuskiego, Renaty Sinickiej. Do spotkania doszło w wyniku  zaangażowania pani Grażyny Sojki, dyrektor Alliance Française we Wrocławiu. Warto wspomnieć, że Liceum Sienkiewicza w Nowej Rudzie jako jedyna szkoła średnia w Powiecie Kłodzkim, od trzech lat współpracuje z Alliance Française. W wyniku tej współpracy, nasi uczniowie przystępują do egzaminu językowego DELF i uzyskują certyfikaty znajomości języka francuskiego, które są uznawane na całym świecie, co nie jest bez znaczenia na rynku pracy.

 

 

Czytaj więcej...
 
ATLAS ZASOBÓW OTWARTEJ NAUKI PDF Drukuj

       W piękny, słoneczny wtorek, 5 czerwca klasa 2a pod opieką wychowawczyni, Pani Izabeli Zynkowskiej, odwiedziła kampus Politechniki Wrocławskiej.

 

 

Czytaj więcej...
 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 7
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.