Przedsięwzięcia edukacyjne
Spotkanie z poetą PDF Drukuj

27 stycznia 2017r. uczniowie klasy 3D mieli okazję spotkać się z poetą Adamem Lizakowskim (na stałe mieszkającym w Stanach Zjednoczonych), który starał się przybliżyć twórczość Boba Dylana – laureata literackiej Nagrody Nobla z 2016 roku. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie. Na samym początku poeta przedstawił najważniejsze fakty z biografii Dylana. Następnie skupił się na konkretnym utworze poddając wnikliwej analizie tekst ballady „Mr Tambourine Man”. Poeta analizował kolejne zwrotki tłumaczonego przez siebie tekstu. Podczas spotkania zaistniało oczywiście nagranie ballady Boba Dylana w oryginalnym koncertowym wykonaniu oraz w polskim tłumaczeniu. W ostatniej części spotkania zrodziła się dyskusja dotycząca zasadności przyznania pieśniarzowi tak prestiżowej Nagrody Nobla oraz kontrowersji wokół zachowania artysty po ogłoszeniu werdyktu.  Wszyscy uczniowie słuchali wykładu z ogromnym zaciekawieniem, a na końcu całość nagrodzili gromkimi brawami.

 

    

 
Dzień otwarty w naszej szkole PDF Drukuj

       21 kwietnia w godz. 16.00-18.00 odbył się Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego im.Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie.

GALERIA

Czytaj więcej...
 
ALLIANCE FRANCAISE W SIENKIEWICZU PDF Drukuj

       W dniu 25 kwietnia 2016 roku, w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.  Odwiedziła nas pani Grażyna Sojka, dyrektor Alliance Française we Wrocławiu.

Czytaj więcej...
 
Wizyta adwokata PDF Drukuj

       Dnia 05.04.2016 roku naszą szkołę odwiedził adwokat Rafał Światły. Poprowadził z klasami IID i II B wykład na temat całokształtu pracy w kancelarii prawnej.

 

Czytaj więcej...
 
Targi edukacyjne PDF Drukuj

       W ostatnich latach bardzo modne stały się Targi Edukacyjne organizowane przez gimnazja, w celu zaprezentowania oferty szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...
 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 6
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.