Samorząd szkolny

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
19 Marca 2024
Imieniny obchodzą
Bogdan, Józef
Do końca roku zostało 288 dni.
Zodiak: Ryba

Koniec roku szkolnego za

  dni   godzin   minut   sek.

Obecnie zalogowanych

Zalogowanych 7 gości 

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2815252
Reklama
Reklama

UCZELNIA PATRONACKA

Reklama
Reklama

Imprezy kulturalne
„Listy do Sali” – wystawa niezwykła PDF Drukuj

16 lutego młodzież z klasy 2d uczestniczyła w spotkaniu, które prowadziła pani Agnieszka Dobkiewicz, dziennikarka współpracująca z "Gazetą Wyborczą", autorka książek: "Mała Norymberga" i "Dziewczyny z Gross-Rosen". Wystawa „Listy do Sali” trafiła na Dolnym Śląsk z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, ale stworzono ją w New York Public Library. Opowiada historię Sali Garncarz, która jako nastolatka trafiła do obozów pracy Schmelta, a następnie do jednej z filii kobiecych podlegających pod dolnośląski obóz koncentracyjny KL Gross-Rosen.

  

 
Apel z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj

W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 10 listopada w naszym liceum odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy 1a i ich wychowawczynię, panią Izabelę Zynkowską. W uroczystości wzięli też udział uczniowie klasy 3a – Zosia Bułeczka, Dominika Szpak i Filip Mika oraz Zuzanna Kozłowska z klasy 4a, którzy urozmaicili akademię pieśniami patriotycznymi. Wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

   

 
Halloween w naszej szkole PDF Drukuj

Halloween to okazja, by poznać dawne zwyczaje Celtów związane z  Wigilią Wszystkich Świętych. Obyczaj ten dawniej zwiastował zakończenie zbiorów i zacieranie się granic między światem żywych i zmarłych. Ogniki były symbolem dusz zmarłych, które nie zakończyły jeszcze swojej wędrówki. Dawniej ludzie ubodzy w poszukiwaniu pożywienia przychodzili do domostw bogatych sąsiadów, by za otrzymane od nich smakołyki, modlić się za dusze zmarłych z tych rodzin.  Dziś dzieci w przebraniach chodzą od domu do domu i zbierają słodkości albo robią psikusy. Jak się okazuje, młodzież też lubi kontynuować tradycje halloweenowe. We wtorek 31października w LO mieliśmy okazję zobaczyć całą plejadę strojów i atrybutów nawiązujących do istot z zaświatów. Na długiej przerwie odbył się konkurs na najupiorniejszy strój. Jury złożone z członków Samorządu Uczniowskiego po prezentacji wszystkich uczestników wybrało zwycięzców. III miejsce zajął Maksymilian Wnęk, II miejsce Artur Krauze a I miejsce przypadło niepodważalnie Julii Fiedorowicz za misternie wykonane przebranie Meduzy. Licealiści wykazali się niezwykłą pomysłowością w doborze  swoich kreacji. W przebraniach upiorów i innych dziwnych stworów nie liczyli na cukierki, ale na to, że  kostium w tym dniu uchroni ich  od  pytania i złych ocen.

   

 
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj

Jak co roku obchodziliśmy szczególny dzień, jakim jest Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Niny Zabłockiej zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym to wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich naukę i wychowanie. Pani Andżelika Warszczuk, pełniąca funkcję opiekuna SU, przedstawiła nowy skład Rady Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta. Ksiądz M. Pietraszek został wybrany na Rzecznika Praw Ucznia. Pan dyrektor Robert Zynkowski,  złożył serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej i uhonorował wyróżniających się nauczycieli Nagrodą Dyrektora Szkoły (p. Alicja Krywejko, p. Magdalena Rydlewska-Majewska oraz p. Izabela Zynkowska). Nagrodę Starosty Kłodzkiego otrzymali natomiast Dyrektor Robert Zynkowski oraz Wicedyrektor Agata Hryciuk. Nagrodę specjalną z rąk Dyrekcji oraz Wychowawcy otrzymała Alicja Matuła, która odnosi ogromne sukcesy w kolarstwie MTB.

 

 
Spotkanie z dziennikarzem Łukaszem Kazkiem PDF Drukuj

12 września klasa 2c udała się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spotkanie z dziennikarzem Łukaszem Kazkiem. Pan Łukasz prowadzi kanał na YouTube o nazwie „History story”. Klasa mogła przedpremierowo zobaczyć najnowszy odcinek o Lili Fuchsberg. Po II wojnie światowej 4 letnia Lili wraz ze swoimi przybranymi rodzicami Heleną i Władysławem Grzegorczykami zamieszkała w Nowej Rudzie. Państwo Grzegorczykowie podczas wojny uratowali 18 Żydów (w tym 6 tygodniową Lili) za co zostali odznaczeni tytułem „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata”, a park miejski w Nowej Rudzie został nazwany ich imieniem.

   

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 11
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.