Imprezy kulturalne
Kiermasz Bożonarodzeniowy i Jasełka PDF Drukuj

       22 grudnia był wyjątkowo klimatycznym i radosnym dniem dla naszego liceum. Odbył się kiermasz, na którym klasy mogły wykazać się umiejętnościami plastycznymi i przy okazji wzbogacić klasowe skarbonki. Można było również wesprzeć nasz szkolny wolontariat. 

 

 

 Zachęcamy również do obejrzenia specjalnie przygotowanego filmu :D

 

 
Przygoda z radiem... PDF Drukuj

    18 listopada, w sobotę, do Naszego Miasta przyjechało radio RMF FM. Stało się tak dlatego,że Nowa Ruda wygrała w konkursie "Twoje Miasto". Na stronie internetowej radia Nowa Ruda uzyskała aż 80% głosów. I tak właśnie zaczęła się nasza historia z radiem.

                              
 
Czytaj więcej...
 
Niezwykłą uroczystość w noworudzkim LO PDF Drukuj

       W dniu 2 czerwca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie odbyła się szczególna uroczystość. Została upamiętniona wybitna postać, związana z naszą szkołą i miastem - profesor Witold Roter. Był on polskim matematykiem, specjalizującym się w geometrii różniczkowej, który wykładał na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Politechnice Wrocławskiej. W historii naszego liceum zapisał się jako nauczyciel pełen pasji, którą starał się przekazać swoim uczniom.

 

Czytaj więcej...
 
Tango, Tango i po Tangu... PDF Drukuj

       28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny na podstawie dramatu Sławomira Mrożka "Tango". Wszystkimi przygotowaniami zajęły się polonistki z naszej szkoły: Pani Dyrektor Bożena Bojczuk, Małgorzata Łuków i Izabela Zynkowska, które znakomicie poradziły sobie z organizacją. Nie zapominajmy również o uczniach, którzy występowali na scenie, albowiem bez nich przedstawienie by się nie odbyło. Poświęcili oni wiele swojego czasu na naukę tekstu i ćwiczenia, aby zaprezentować nam dramat Mrożka z jak najlepszej strony.

 

Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2016 PDF Drukuj

       Pierwszego dnia nauki Szkoła włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie”. W tym roku czytaliśmy „Quo vadis”, autorstwa patrona naszego liceum, Henryka Sienkiewicza. Nauczyciele odczytali uczniom fragmenty powieści i opowiedzieli o celach akcji.

  

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 8
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.