Imprezy kulturalne
Dzień Kobiet w naszej szkole PDF Drukuj

8 marca w naszym liceum Panowie pamiętali,  aby uczcić jakże ważne święto wszystkich kobiet. Tym starszym podarowano piękne tulipany, a młodszym rozdano słodkości.

Jak powiedział Napoleon Bonaparte "Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta".

 

 
Apel z okazji Świeta Edukacji Narodowej PDF Drukuj

  17 października 2022r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej, w której uczniowie podziękowali pedagogom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich naukę i wychowanie.

   Pod opieką p. Lucyny Stramy i p. Marzanny Pietrzak przygotowali wiązankę życzeń w postaci refleksyjnych wierszy i piosenek oraz utworów muzycznych, wykonanych na trąbce i na pianinie cyfrowym.

   Pan dyrektor Robert Zynkowski wręczył Nagrody Dyrektora następującym nauczycielom: p. Agacie Hryciuk, p. Lucynie Stramie, p. Ninie Zabłockiej, p. Magdalenie Rydlewskiej-Majewskiej, p. Witoldowi Telusowi.

Szczególne wyróżnienia w postaci Nagrody Starosty otrzymali: p. Robert Zynkowski i p. Bożena Bojczuk.

   Ogłoszono również skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Funkcję przewodniczącej pełni Maja Grzebień, zastępcy Karolina Białek, skarbnika Oliwia Szablewska, członkowie rady to Aleksandra Pajor i Karolina Muzyka. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została p. Andżelika Warszczuk, a Rzecznikiem Praw Ucznia ks. Michał Pietraszek.

   Był to wyjątkowy dzień całej społeczności szkolnej.

 

   

   

 

 

 

 
Tylko po godzinach: Czytanie Olgi PDF Drukuj

       29 stycznia 2020 r. przypadają kolejne urodziny Olgi Tokarczuk. Tego dnia postanowiliśmy spotkać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Rudzie, aby wysłuchać ciekawego wykładu Karola Maliszewskiego, a także by przeczytać fragmenty jej książek. Każdy chętny do kamery mógł złożyć życzenia oraz podpisać się na specjalnie przygotowanej przez Ilonę Antoniów kartce urodzinowej. Życzenia zostaną przekazane Oldze Tokarczuk. W spotkaniu wzięła udział m. in. grupa maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie oraz członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 

 
Spotkanie z kombatantem w noworudzkim liceum PDF Drukuj

       W dniu 10 stycznia br. roku, z inicjatywy Macieja Pietrzaka, naszą szkołę odwiedził nietypowy gość, a mianowicie major Józef Oleksiewicz, żołnierz Armii Krajowej oraz powojennego podziemia antykomunistycznego.

       Pan Józef urodził się 15 stycznia 1929 roku w Grybowie niedaleko Nowego Sącza w rodzinie kultywującej wartości patriotyczne. Przez pierwsze lata wojny był za młody na wcielenie do konspiracji, jednak odpowiedni moment nadszedł w grudniu 1943 roku, kiedy , zupełnie przypadkiem, odkrył przerzut broni. W takiej sytuacji starsi bracia wciągnęli go do partyzantki jako zwiadowcę/łącznika.

       Pan major nie szczędził nam różnych anegdot i historii związanych z czasem wojny: czasem zabawnych, czasem mówiących o bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się o tym jak wyglądała okupacja niemiecka, a jak sowiecka, jaki był stosunek władz komunistycznych do żołnierzy AK. Pan Józef opowiadał o tułaczkach po więzieniach Urzędu Bezpieczeństwa oraz realiach życia w powojennej Polsce. Była to dla nas niezwykle kształcąca i prawdziwa lekcja historii.

       Obecnie pan Józef Oleksiewicz mieszka niedaleko Łagiewnik, prowadząc spokojne, lecz bardzo aktywne  na rzecz społeczeństwa życie.

 

 
Dzień Edukacji Narodowej 2018 PDF Drukuj

       12 października 2018r w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją, jak co roku, została przekazana władza nowemu samorządowi szkolnemu. Przewodniczącą została Julia Jaroszewska-Świtaj, zastępcą Julia Kuczyńska, skarbnikiem Julia Szczotka a do rady samorzadu weszły Maja Jakubowicz, Wiktoria Żak oraz Paulina Sypień. Gratulujemy! Pan Dyrektor przyznał nagrody dla nauczycieli za ich całoroczną pracę. Nie mogło oczywiscie zabraknąć programu artystycznego, ktory przygotowała pani Magdalena Rydlewska-Majewska.

 

 

 
« PoczątekPoprzednia123456789NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 9
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.