Dzisiaj jest: Wtorek
Bogdan, Józef
Zodiak: Ryba

Andrzejki w szkole PDF Drukuj

Andrzejki wiązały się z dniem św. Andrzeja Apostoła. Wróżby andrzejkowe miały dać odpowiedź pannom, czy szybko wyjdą za mąż i kto będzie ich wybrankiem. Dziś są ciekawym urozmaiceniem andrzejkowej zabawy. Nasi szkolni wróżbici przepowiadali przyszłość nie tylko zainteresowanym pannom, ale także panom. Andrzejki stały się okazją do dobrej zabawy i integracji społeczności szkolnej, bo ,,św. Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście''.

Mikołajki w naszej szkole PDF Drukuj

Oczekiwanie na wizytę św. Mikołaja to sentymentalny element naszego dzieciństwa. Każdy z nas wspomina te chwile, kiedy to niby nie wierzył w jego istnienie, ale jednocześnie z zapartym tchem czekał na prezent, który mu przyniesie. Przeszukiwało się różne zakamarki i schowki w domu, po to by znaleźć dowody na to, że nie istnieje. A jak już przyszedł, to spod siwej brody wyłaniała się trochę znajoma twarz, głos też miał jakby znajomy. Do tego buty świętego zdradzały jego tożsamość. Ale dreszczyk emocji był najistotniejszy i to, co znajduje się w podarowanej przez  niego paczce. To takie miłe wspomnienia beztroskiego dzieciństwa. I kiedy dzisiaj wchodzi do szkoły ze swoimi pomocnikami  i z workiem słodyczy, wszyscy z uśmiechem go witają, bo chyba nadal w niego wierzą...

Europejskie Forum Młodzieży PDF Drukuj

Z inicjatywy Europejskiego Forum Młodzieży przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego LO w Nowej Rudzie wzięli udział w Debacie Open Space: ,, Globalnie czy Regionalnie'', która miała miejsce w Hotelu Polanica Resort & Spa. Młodzież z powiatu kłodzkiego uczestniczyła w panelach dyskusyjnych dotyczących ważnych kwestii: Funduszu Obywatelskiego, zadań Młodzieżowej Rady Powiatu, Rynku Pracy, rozwoju Euroregionu Glacensis, współpracy z Parlamentem Europejskim i realizacji programów międzynarodowych. Spotkanie to było finansowane z budżetu  programu UE Erasmus+ wspierającego wymianę edukacyjną.

Dyskoteka w naszej szkole PDF Drukuj

Dnia 15 stycznia samorząd szkolny pod okiem pani Andżeliki Warszczuk zorganizował dyskotekę karnawałową, w której brali udział chętni uczniowie poprzebierani za swoje ulubione postacie. Cała zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Świetna muzyka, piękny wystój i wspaniała atmosfera spowodowały, że impreza ta na pewno zostanie niezapomniana. Podczas dyskoteki został przeprowadzony również konkurs na najlepszy stój. Wszystkim nauczycielom dziękujemy za opiekę i liczymy na więcej!!

NOCNY DYŻUR W SZKOLE... PDF Drukuj

Dnia 15 czerwca 2022r. odbyła się u nas w szkole nietypowa impreza, a mianowicie "Noc w szkole". Organizatorem event’u była pani Agata Hryciuk, a wraz z nią nad bezpieczeństwem uczniów czuwał pan dyrektor Robert Zynkowski, pani Magda Huzar oraz pan Jacek Pomorski. Spotkanie rozpoczął mecz w piłkę siatkową "Nauczyciele kontra Uczniowie", podczas którego emocje sięgały zenitu - to była piękna gra z jeszcze piękniejszym kibicowaniem (było nas słychać w sąsiedniej miejscowości). Po meczu rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski, a następnie uczniowie podzielili się na grupy i wspólnie śpiewali karaoke, oglądali filmy, tańczyli, grali zarówno w planszówki jak i unihokeja oraz piłkę siatkową. O 8 rano następnego dnia każdy pomógł w sprzątaniu szkoły i udał się na dalszy odpoczynek do domu :)

Była to druga tego typu impreza i mamy nadzieję, że nie ostatnia, ponieważ młodzież fantastycznie się bawiła i z wielkim entuzjazmem wspomina wspólne chwile.