Prawybory parlamentarne w LO 30.09.2011 PDF Drukuj

     30 września br. w naszej szkole zostały przeprowadzone prawybory parlamentarne. Szkolną Komisję Wyborczą stanowiły uczennice klasy II d: Justyna Wątroba, Joanna Rak, Monika Czerwińska, Aleksandra Robakowska, Paulina Jesionowska, Malwina Olejnik. Młodzież naszej szkoły mogła oddać głos na wybraną przez siebie partię podczas przerw. Zainteresowanie było spore.

     Do udziału w wyborach zachęcały plakaty CEO oraz plakaty, na których podano numery Komitetów Wyborczych. Utworzyliśmy trzy szkolne komisje dla poszczególnych poziomów klas (kl. I, II, III). Komisje sprawdzały dane osób pobierających kartki do głosowania, spokojnemu zastanowieniu się i przemyślanemu oddaniu głosu sprzyjała świetlica szkolna - na ten czas "kabina do głosowania"  dla oddających głos.

     Młodzież kilku klas II i III (w ramach przygotowania i przeprowadzenia ogólnopolskiej akcji "Młodzi Głosują"), przygotowywała się także, pracując w grupach, do przeprowadzenia klasowych kampanii wyborczych. Uczniowie podzielili się na sztaby wyborcze kilku partii. Ich zadaniem było zaprezentowanie programu wyborczego dostosowanego do potrzeb lokalnych. Pod ocenę brane były również takie elementy kampanii, jak: hasło programowe, logo partii, wykorzystanie wierszy, piosenki, strój członków sztabu itp. :)

A oto wyniki Szkolnych Prawyborów:  

Głosowało 260 osób na 433 „uprawnionych”, 5 głosów było nieważnych

       I.            Ruch Palikota – 118 głosów, 46,3 %

     II.            PO – 53 głosy, 20,8 %

  III.            SLD – 50 głosów, 19,6 %

   IV.            PiS – 14 głosów, 5,5 %

     V.            PPP-Sierpień 80 – 9 głosów

   VI.            PSL – 7 głosów

   

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.