Dzisiaj jest: Niedziela
Arystarch, Maria, Paweł, Przybyczest,
Waleria, Witalis

Wizyta gościa z Kanady PDF Drukuj

Diane Poisson to doświadczona nauczycielka, pochodząca z Quebec’u, prowincji Kanady, gdzie język francuski jest językiem urzędowym. Przebywając w naszej szkole, przeprowadziła ciekawe lekcje po francusku. Przybliżyła uczniom historię Quebec’u, położenie geograficzne oraz klimat tego dalekiego kraju. Wykorzystała materiały multimedialne prezentując najciekawsze zabytki stolicy prowincji. Przedstawiła też sylwetki sławnych Kanadyjczyków. Jej obecność dała uczniom możliwość obcowania z żywym językiem. Uczniowie reagowali spontanicznie i chętnie uczestniczyli w różnorodnych formach aktywności, które proponowała im Diane. Jej zaangażowanie i zapał do pracy na lekcji udzielił się uczniom, którzy uwierzyli w swoje możliwości oraz poczuli motywację do nauki języka francuskiego. Warto zaznaczyć, że spotkanie z Diane Poisson otwiera cykl spotkań z Frankofonami, którzy wesprą pracę nauczyciela języka francuskiego w naszym liceum.