Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024
Jarosław, Marek, Wasyl

Sukcesy pływaków PDF Drukuj

W dniu 9 grudnia 2022 roku na pływalni CTS w Nowej Rudzie-Słupcu odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu kłodzkiego szkół ponadpodstawowych w pływaniu. W zawodach wystartowało ponad 120 uczniów.

Indywidualnie bardzo dobre wyniki zanotowali uczniowie noworudzkiego ogólniaka. Szymon Buczakowski brylował wśród chłopców zajmując pierwsze miejsce w stylu dowolnym oraz motylkowym. Patryk Daszkiewicz zajął drugie miejsce w stylu dowolnym oraz trzecie w stylu motylkowym. Na najniższym stopniu podium  stanęła również Malwina Pietrasz oraz Oleksandr Soliaryk, oboje w stylu klasycznym. Ponadto sztafeta chłopców 4x50m w składzie: Szymon Buczakowski, Tymoteusz Gliwiński, Patryk Daszkiewicz oraz Oleksandr Soliaryk zajęła pierwsze miejsce kończąc wyścig z dużą przewagą nad pozostałymi szkołami.

W klasyfikacji drużynowej mistrzostw powiatu dziewczęta zajęły ostatecznie czwarte,   a chłopcy pierwsze miejsce, gratulujemy!!! Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej kłodzkiego PSZS.