Dzisiaj jest: Sobota
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj

Dnia 12 listopada zebraliśmy się, aby po raz kolejny wziąć udział w uroczystości szkolnej związanej z naszym Narodowym Świętem-Świętem Niepodległości. To już 94 lata, gdy w wyniku I wojny światowej i widocznego w niej udziału Polaków, na mapie Europy pojawiła się Najjaśniejsza – Rzeczpospolita Polska. Kolejne lata to walka o kształt ustroju i granic II RP, ale najważniejsze było to, iż znów pojawiło się w rodzinie europejskiej państwo polskie. W apelu wystąpili uczniowie głównie z klasy IIe i IIb, z pomocą koleżanek i kolegów mniej licznej grupy z pozostałych klas naszej szkoły.

Dyrektor Szkoły, Pani mgr Marzanna Pietrzak podziękowała nauczycielom, którzy przygotowali z młodzieżą program (mgr Agata Hryciuk, mgr Zbigniew Dudek), podziękowała młodzieży występującej za zaangażowany przekaz treści patriotycznych oraz uczniom, którzy uczestniczyli w apelu, zachowania adekwatnego do chwili.