17 Maja 2024
Bruno, Herakliusz, Paschalis, Sławomir,
Torpet, Weronika, Wiktor, Wiktoriusz

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

Okolicznościowy program patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w tym roku, w dniu 10 listopada. Klasa 3c pod opieką mgr Andrzeja Behana oraz mgr Marzanny Pietrzak. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i powitaniu zebranych rozpoczęliśmy apel od historycznego wprowadzeniu do tematu przez narratorkę- Olgę Krzysiak. W dalszej części odśpiewano pieśni patriotyczne, takie jak „Piechota”, czy „Pierwsza Brygada”. Po późniejszej, właściwej narracji, uczniowie klasy 3c, w tym Szymon Majerski, Natasza Frajnagel, Natalia Tyl, Wiktoria Sawul oraz Dawid Chmielarz, odczytali patriotyczne wiersze, m. in. „Do moich synów” Jerzego Żuławskiego, „Ta, co nie zaginęła” Edwarda Słońskiego, a także wiele innych. Wzruszającym akcentem, kończącym apel, był występ ucznia klasy 1a - Filipa Miki, który zaprezentował pieśń „Miejcie nadzieję” Adama Asnyka.