29 Kwietnia 2024
Hugon, Paulin, Piotr, Rita, Robert,
Roberta, Sybilla

Godzina z wychowawcą PDF Drukuj

Biblioteka to jednak nie tylko książki. Wśród zasobów MBP w Nowej Rudzie znajdują się także e-booki, filmy, słowniki oraz prasa, między innymi archiwa lokalnych gazet. Z całego tego bogactwa mogą korzystać czytelnicy zapisani do noworudzkiej biblioteki.
Uczniowie odwiedzili wszystkie pomieszczenia biblioteki: wypożyczalnie książek dla dzieci oraz dorosłych, czytelnię oraz, przede wszystkim, Salę Kominkową, w której regularnie odbywają się spotkania z poezją. Nie inaczej było przy okazji wizyty uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie. Młodzież przeczytała kilka wierszy lokalnych artystów. Był czas na chwilę zadumy i interpretację poezji.
Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem. Uczniowie otrzymali w prezencie od biblioteki kilka tomików wierszy, miedzy innymi: ”Daj głos dołącz do reszty” , „zaimki świata- Nowa Ruda” , „Wyścig z czasem”.Do uczniów powędrowały również cenne pamiątki w postaci exlibrisów, upamiętniających 50 rocznicę założenia MBP w Nowej Rudzie.
Czas spędzony w bibliotece z pewnością można uznać za owocny. Niewątpliwie, uczniowie klasy 1b będą ją często odwiedzać, choć tym razem już indywidualnie.