Dzisiaj jest: Sobota
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

"Douliou douliou douliou Saint Tropez..." PDF Drukuj

Podczas pobytu podopieczni naszego liceum zobaczyli ogrom atrakcji, w tym m.in. Wielki Kanion du Verdun, miasteczko Saint Tropez, gdzie znajduje się słynny posterunek żandarmerii, pałac festiwalowy w Cannes, perfumerię w Eze (z możliwością zakupu francuskich perfum), miasteczko Moustiers Saint Marie oraz wiele innych. Młodzież z podekscytowaniem wspomina również kipiące bogactwem Monaco, a w nim Monte Carlo, przygotowywane do tegorocznych mistrzostw świata. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza oglądane pod kasynem drogie samochody, których na naszych drogach raczej się nie spotyka. Czas wolny wykorzystany był na opalanie się na plaży i wszelakie gry sportowe na terenie ośrodka. Była także możliwość pójścia na dłuższy spacer po Port Grimaud i skosztowania regionalnych przysmaków. Ostatniego dnia licealiści pożegnali się z morzem i z żalem opuścili miejsce wypoczynku.

Mikołaj Komarnicki