Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj

       Program naszego pobytu w dawnej stolicy Polski realizowała przewodnik po Krakowie pani Róża Klijanowicz,z którą zaczęliśmy zwiedzanie od Wzgórza Wawelskiego, pod którym zobaczyliśmy ziejącego ogniem smoka wawelskiego, następnie już na Wzgórzu podziwialiśmy dziedziniec renesansowej rezydencji królewskiej. Najważniejszym miejscem była katedra na Wawelu, w której zobaczyliśmy groby władców Polski, wdrapaliśmy się na wieżę z dzwonem Zygmuntem, zobaczyliśmy romańską Kryptę św. Leonarda z nagrobkami naszych poetów i gen. Władysława Sikorskiego. Pod Wieżą Srebrnych Dzwonów zobaczyliśmy nagrobek jednego z twórców Odrodzonej Rzeczypospolitej, czyli Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po zwiedzeniu Muzeum Archikatedralnego przeszliśmy przez Planty na ul. Oleandry, gdzie pod pomnikiem Kompanii Kadrowej powiedzieliśmy sobie o początkach walki o niepodległość. Pobyt zakończyła wizyta na pięknym Rynku krakowskim, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki, gmach Sukiennic oraz Wieżę Ratuszową. Po przejściu piękną ulicą Kanoniczą doszliśmy na parking położony przed hotelem Sheraton i wróciliśmy do domu. Wycieczka się podobała, mimo przenikliwego zimna pobyt w Krakowie uważamy za udany. Kraków jest po prostu fajny o każdej porze roku!

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.