Wycieczka do Pragi PDF Drukuj

       W sobotę 8 grudnia młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Pragi, którą zorganizował i prowadził pan Andrzej Behan a w pracy pomagała mu pani Justyna Stasiewicz oraz pan Jacek Pomorski. Pobyt w stolicy Czech rozpoczęliśmy od zwiedzania Hradczanów, na które, chcąc wejść, należało przejść przez tzw. kontrolę osobistą. Czesi wprowadzili to ze względów bezpieczeństwa antyterrorystycznego. Zobaczyliśmy z zewnątrz i wewnątrz Katedrę św. Wita,Zamek królewski, bazylikę św. Jerzego a następnie przez tzw. winnice świętowacławskie zeszliśmy na rynek Malej Strany, gdzie zobaczyliśmy perłę tamtejszego baroku, czyli kościół św. Mikołaja. Tam też mieliśmy przerwę na posiłek. Potem był piękny Most Karola i rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy pięknie przygotowany jarmark bożonarodzeniowy, którego atrakcją był tzw. trdelnik, czyli cynamonowe ciasto pieczone na ruszcie, które można było spożywać z różnymi dodatkami. Dodatkową atrakcją był przejazd metrem do miejsca postoju autobusu. Pomimo przenikliwego zimna oraz tłumów turystów wróciliśmy z wycieczki zadowoleni, bowiem Praga jest po prostu piękna.

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.