Dzisiaj jest: Wtorek
Bartłomiej, Chwalisława, Eutropiusz,
Jakub, Katarzyna, Lilla, Marian

Wyjazd na warsztaty zorganizowane przez Alliance Française. PDF Drukuj

W piątek, 14 kwietnia 2023r. wyjechaliśmy do Wrocławia aby wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez Alliance Française. Spotkanie rozpoczęło się miłym akcentem. Organizatorzy powitali nas francuskim śniadaniem ( croissant, café). Uczniowie klas 1c, 1a oraz 1d z grup francuskich, wzięli udział w zajęciach poświęconych „ Małemu księciu” A. De Saint-Exupéry w rocznicę powstania dzieła. Prezentacja została połączona z ćwiczeniami w grupach, w których uczniowie brali chętnie udział. Na końcu prezentowali swoje prace . Dowiedzieli się także czym jest Alliance Française oraz czym się zajmuje. Spotkanie odbyło się dzięki kilkuletniej współpracy Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Rudzie z Alliance Française Wrocław. Serdeczne podziękowania Pani Dyrektor Grażynie Sójce oraz wszystkim pracownikom biblioteki za wspaniałe przyjęcie.