25 Października 2024
Teodozjusz, Wilhelmina

Zodiak: Skorpion

Wycieczka do Drezna PDF Drukuj

W dniu 8 grudnia uczniowie klasy 2b i 3a oraz pojedyncze osoby z klas innych udały się na wycieczkę do Drezna. Głównym celem pobytu w stolicy Saksonii był jarmark bożonarodzeniowy, ale wcześniej zobaczyliśmy spory kawał Starego Miasta. Zaczęliśmy od pałacu Zwinger, który zobaczyliśmy z góry spacerując po górnych tarasach i spoglądając na Salon Matematyczny, Galerią Starych Mistrzów czy Pawilon Kurantów. Następnie zwiedziliśmy Katedrę św. Trójcy, gdzie największe wrażenie zrobiła na nas kaplica poświęcona ofiarom nazizmu. Potem był słynny Orszak Książąt ( 24 tys. porcelanowych kafelek ustawionych na ścianie zamku), Tarasy Bruela, Akademia Sztuk Pięknych i Albertinum. Niestety nie zobaczyliśmy wnętrza słynnego Frauenkirche. Sam jarmark drezdeński jest uważany za najpiękniejszy w całych Niemczech. Dominuje tam zapach strucli bożonarodzeniowych zmieszany z wonią grzanego wina i pysznych smażonych kiełbasek. Wystrój i atmosfera tego miejsca stwarzają prawdziwą świąteczną atmosferę. Wycieczkę zorganizował nam pan Andrzej Behan, któremu pomagali pani Violetta Sikora oraz pan Jacek Pomorski. Wróciliśmy bardzo zadowoleni.