Dzisiaj jest: Sobota
Rudolfina, Wszebor

Zodiak: Lew

Warsztaty naukowo-dydaktyczne we Wrocławiu PDF Drukuj

Uczniowie z naszego LO wraz z kadrą dyrektorską w składzie dyrektor Robert Zynkowski, wicedyrektor Agata Hryciuk, 15 lutego 2024r.  wzięli udział w warsztatach naukowo-dydaktycznych na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) na Politechnice Wrocławskiej. Wydział ten sprawuje patronat nad klasami realizującymi program rozszerzony z zakresu matematyki i geografii. Po wydziałowych laboratoriach oprowadzali naszą grupę studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Górnik w osobie Pani Natalia Jaworska i Panowie Jacek Konefał oraz  Wojciech Nowak. Uczniowie wraz z dyrekcją LO na koniec pobytu na W6 mieli możliwość  zwiedzenia  Muzeum Politechniki Wrocławskiej ukazującego źródła i dzieje dzisiejszej Uczelni, które znajduje się w zabytkowej klatce schodowej przy wejściu do gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej od ul. C. K. Norwida. Warsztaty naukowo-dydaktyczne są pomocne w rozwijaniu zainteresowań i pasji a w niedługiej przyszłości wyborze studiów na  oferowanych kierunkach przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr.

Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego”, którgo Liderem jest  Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego.