O rzetelności dziennikarskiej słów kilka... PDF Drukuj

                                                                      GAZETA NOWORUDZKA

                                                                                              ul. Bohaterów Getta 4

                                                                                              57 – 400 Nowa Ruda

 

dotyczy wydania nr 1062

 

     Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie zmuszona jest kolejny raz domagać się sprostowania artykułu, który został opublikowany w Państwa gazecie. Chodzi o artykuł z wydania nr 1062 zatytułowany „Kiepskie wyniki matur i mało uczniów”.

     Informujemy Państwa, że w roku szkolnym 2017/2018 utworzono w naszej placówce dwie klasy pierwsze liczące w sumie 69 uczniów (34 w klasie I A  i 35 w klasie I B). Wymysłem dziennikarskim jest również to, że w szkole toczy się „wojna nauczycieli z dyrektorem”. Zdawalność matury w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie w roku szkolnym 2016/2017 wyniosła 93,33% (na 106 uczniów, maturę zdało 99 uczniów). Pisanie artykułów, w których przytacza się liczby czy zdarzenia wymaga przede wszystkim rzetelności dziennikarskiej, której w tym artykule jak i w wielu poprzednich zabrakło. Wystarczy wejść na stronę naszej szkoły, aby uzyskać informacje o naborze i liczbie uczniów.

     W związku z przedstawionymi powyżej faktami domagamy się sprostowania nieprawdziwych informacji, które znalazły się w powyższym artykule.

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.