26 Kwietnia 2024
Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir

Zdawalność matur w roku szkolnym 2015/2016 PDF Drukuj

ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU MATURALNEGO 2015/2016 - 87,6%

W jednej z lokalnych gazet ukazał się artykuł, w którym napisano, że zdawalność matur w tym roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie wyniosła 53,6%. Z przykrością musimy stwierdzić, że autor artykułu prawdopodobnie nie potrafi wyliczyć procentów. Łatwo obliczyć, że jeśli do matury przystąpiło 121 uczniów a w pierwszym terminie maturę zdało 106 uczniów to zdawalność matury wynosi 87,6%.

Średni wynik zdawalności egzaminów pisemnych (bez ustnych) wyniósł 92%. Uprawnionych do egzaminu poprawkowego w miesiącu sierpniu 2016 roku jest 12 uczniów. Są to uczniowie, którzy nie zdali tylko jednego egzaminu. Wyniki jakie uzyskali z matury w liceach ogólnokształcących w tym roku nasi uczniowie są powyżej średniej w Powiecie Kłodzkim (82,6%) i Województwie Dolnośląskim (84,8%).

Zapewniamy przyszłych uczniów naszej szkoły, że nie ma żadnych planów dotyczących likwidacji naszej szkoły!