24 Kwietnia 2024
Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy,
Horacjusz, Zbroimir

Otwarcie nowej pracowni informatycznej w LO PDF Drukuj

2 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pojawili się z wizytą przedstawiciele władz samorządowych: pani Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Wicestarosta Powiatu Kłodzkiego, oraz pan Tomasz Kiliński, Burmistrz Miasta Nowa Ruda. Zaproszeni goście uczestniczyli w oficjalnym otwarciu nowej pracowni informatycznej. Inwestycja została zrealizowana ze środków pozyskanych z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Nowa Ruda w kwocie 50 tys. zł. Ukończony projekt nosił nazwę: „Pracownia komputerowa oraz pomoce dydaktyczne do nauki pierwszej pomocy dla uczniów LO w Nowej Rudzie”. W ramach wspomnianego projektu szkoła otrzymała 15 komputerów najnowszej generacji, a także defibrylator oraz fantomy, niezbędne do nauki pierwszej pomocy. Dzięki możliwościom, jakie daje Budżet Obywatelski, noworudzkie liceum znacząco wzbogaciło swoją bazę dydaktyczną, co z pewnością stanowić będzie wsparcie procesu nauczania.