19 Kwietnia 2024
Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń,
Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner,
Włodzimierz

Warsztaty języka niemieckiego "Deutsch - Wagen - Tour" w naszym liceum PDF Drukuj

24 kwietnia 2009 r. wyruszyło w Polskę pięć samochodów oznakowanych logo "Deutsch - Wagen - Tour". Lektorzy Instytutu Goethego prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka niemieckiego i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.
Projekt „Deutsch-Wagen-Tour“ skierowany jest do uczniów, nauczycieli, studentów, rodziców, dyrektorów szkół oraz wszystkich osób, które interesują się językiem niemieckim. Realizacja projektu zaplanowana jest na 3 lata. W dniu 16 lutego Deutschwagen gościł w I LO im. H. Sienkiewicza . Pracować z taką młodzieżą to naprawdę przyjemność! Lektorka była pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania przesympatycznych uczniów z Nowej Rudy.  Na spotkaniu znalazła się grupa licealistów interesujących się językiem niemieckim. Tematem przewodnim warsztatu były minione Walentynki. Uczniowie z chęcią i zapałem brali udział w przygotowanych przez lektorkę zabawach takich jak kalambury, tańce, czy przedstawienia. Wszystko odbywało się oczywiście w języku niemieckim. Zwycięscy konkursów otrzymali w prezencie m.in. koszulki z logo DWT czy torby ekologiczne. Organizatorka przedsięwzięcia, nauczycielka języka niemieckiego w liceum w Nowej Rudzie pani Grażyna Lawenda gorąco podziękowała lektorce DWT w imieniu swoim, uczestników i dyrekcji ( która również mile spędziła czas na warsztatach), podarowując jej pamiątkowy puchar z Radkowem i Górami Stołowymi (gdzie Johann Wolfgang von Goethe spędził w 1790 r. swoje urodziny i przeżył w samotności zawód miłosny do ślązaczki Henrietty von Lüttwitz) oraz wspaniały walentynkowy bukiet wręczony przez uczniów.