Dzisiaj jest: Sobota
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Kiermasz bożonarodzeniowy i jasełka PDF Drukuj

Zgodnie z tradycją ostatniego dnia przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Na straganach przygotowanych przez poszczególne klasy znalazły się własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, wypieki oraz dania kuchni polskiej i ukraińskiej.

Cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w przepięknych jasełkach przygotowanych przez uczniów pod opieką księdza Michała Pietraszka. Jasełka to historia o Bożym Narodzeniu, rodzaj widowiska wpisanego w naszą tradycję. Wprowadziły nas one w świąteczny czas oczekiwania i zadumy.

Wigilie klasowe stanowiły uwieńczenie tego magicznego czasu. W kameralnej atmosferze uczniowie składali sobie życzenia, dzielili się opłatkiem i kosztowali dania wigilijne.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu ten dzień był wyjątkowy, bardzo ciepły, choć grudniowy, w którym gasną wszystkie spory, w którym radość wita wszystkich. Dzień, który każdy z nas zna od kołyski.