Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Wykład prof. Wojciecha Kunickiego PDF Drukuj

Dnia 9 lutego 2012 na zaproszenie Ireny Rogowskiej, nauczycielki j. niemieckiego, gościł w naszej szkole prof. dr hab. Wojciech Kunicki, kierownik Zakładu Historii Literatury Niemieckiej do 1848r. na kierunku filologia germańska Uniwersytetu Wrocławskiego oraz jednocześnie pracownik naukowy Instytutu Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.  Prof. W. Kunicki spotkał się z młodzieżą i wygłosił wykład p.t. „Niemcy – daleki sąsiad. O wzajemnych stereotypach niemiecko – polskiego postrzegania”. Profesor szybko nawiązał kontakt z uczniami, którzy chętnie podjęli z nim dyskusję, wykazując się błyskotliwością i sporą wiedzą w tej dziedzinie.

Przy okazji wykładu odbyła się promocja PWSZ w Nysie. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się szczegółów odnośnie kierunków studiów, systemu stypendialnego oraz wyjazdów zagranicznych. Profesor Kunicki natomiast chętnie podyskutował z panią dyrektor i nauczycielami, wykazując duże zainteresowanie szkołą, regionem oraz działaniami na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego. Spotkanie z pracownikiem naukowym uniwersytetu oraz wysłuchanie wykładu z pewnością poszerzyło horyzonty myślowe uczniów, którzy mieli okazję uczestniczyć w tym spotkaniu.