Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

„Belgowie w Sienkiewiczu” PDF Drukuj

Tym razem odwiedziła nas pani Odile Bayot, która przeprowadziła serię warsztatów językowych dla młodzieży klas I-III . Zajęcia z francuskojęzyczną animatorką były niezwykłym doświadczeniem dla uczniów, którzy sprawdzili swoje umiejętności językowe biorąc udział w zabawach, grach oraz inscenizacjach. Odile opowiadała także o swoim kraju. Prezentowała filmy na temat zwyczajów i tradycji różnych regionów Belgii.Każde tego typu spotkanie z lektorem motywuje uczniów do dalszej pracy, rozwija umiejętności, poszerza wiedzę o świecie, ale przede wszystkim, wzmacnia wiarę we własne możliwości.

Do tej pory, w ramach projektu, który koordynuje pani Renata Sinicka, odbyły się trzy wizyty lektorów frankofońskich. W roku ubiegłym gościliśmy panią Diane Poisson z Kanady oraz dwukrotnie, panią Lucie Erroelen z Belgii.

Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do nauki języka francuskiego, a także popularyzowanie kultury frankofońskiej w regionie. W przypadku naszego liceum osiągnięto zamierzony cel, gdyż coraz wiecej uczniów wybiera właśnie francuski jako drugi język obcy.

Następnym planowanym działaniem jest przygotowanie licealistów do egzaminu państwowego DELF we współpracy z wrocławskim ośrodkiem Alliance Française. Trzy lata nauki języka francuskiego w naszej szkole będą zatem zakończone certyfikatem Francuskiego Ministerstwa Edukacji.

Więcej informacji o certyfikatach na stronie: