Żolnierze wyklęci - lekcja otwarta PDF Drukuj

       Dnia 3 marca 2020 roku odbyła się lekcja otwarta historii prowadzona przez nauczyciela historii mgr Andrzeja Behana. Tematem tej lekcji były losy i działalność Żołnierzy Wyklętych. Lekcja składała się z dwóch części pierwsza to była prezentacja multimedialna zaś druga to film pt.: ,,Wyklęci Przez Komunistów Żołnierze Niezłomni”. Żołnierze Ci walczyli o wolną demokratyczną Polskę która miała być niezależna od ZSRR . Pokazało to nam jak różnie byli postrzegani przez władzę i naród Polski. Mówiono o nich ,,Wrogowie ludu” i traktowano jak przestępców. Zamykano ich w więzieniach, zabijano, nawet kiedy się ujawniali. Naród Polski też różnie odbierał tych ludzi ulegając propagandzie. Chociaż niektórzy z nich nie byli uczciwi w stosunku do ojczyzny. Lecz musiało upłynąć wiele lat aby Ci odważni ludzie zostali docenieni. Wzbogaciło to naszą wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych i ich organizacji takich jak np. Win czy NSZ. Dobrze że są takie lekcje.

 

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.