Dzień Patrona PDF Drukuj

     14 kwietnia 2012 r w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie odbyła się uroczystość Dnia Patrona naszego liceum. W części oficjalnej, po wystąpieniach dyr. Marzanny Pietrzak oraz gości zaproszonych: z-cy burmistrza M. Wolińskiej i p. z-cy wójta I. Sudoł, ogłoszono laureatów konkursów przeprowadzonych wcześniej w ramach przygotowań do Dnia Patrona. W konkursie literackim zwyciężyły: Klaudia Chmielewska (I miejsce), Paulina Jagódka (II miejsce) oraz Małgorzata Banach (III miejsce). Najlepszą pracę plastyczną, poświęconą bohaterom utworów H. Sienkiewicza, wykonała Natalia Piłat, a najciekawsze zdjęcie w konkursie fotograficznym ,,Pokażę Wam moją Nową Rudę” były autorstwa Pauliny Hujdus i Przemka Szostka. Laureaci otrzymali z rąk pani dyr. Marzanny Pietrzak i pana Andrzeja Behana, przewodniczącego Rady Miasta Nowa Ruda, dyplomy i atrakcyjne nagrody.
     Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez p. Bożenę Bojczuk, pod tytułem ,, Para-męt pikczers, czyli Sienkiewicz na srebrnym ekranie” w wykonaniu kl. II a oraz Anny Piekarz, Michała Czosnyki, Teodora Luksa, Martyny Dubowskiej i Tomasza Kamińskiego. Było wesoło, kolorowo i dużo się działo. Chłopcy wystąpili w kontuszach, dziewczęta w strojach historycznych, natomiast scenka kabaretowa ekranizacji ,, Janka Muzykanta” odbyła się już we współczesnym wydaniu. Zabrzmiały także dźwięki gitary przy piosence ,,Pan Kmicic”, a ,,Dumkę na dwa serca” ilustrował pięknie zatańczony kujawiak. Na ekranie pojawiały się również ,,amerykańskie” zwiastuny słynnych ekranizacji powieści historycznych Sienkiewicza. Całość przedstawienia spodobała się siedzącym na widowni uczniom.
    
Trzecim punktem uroczystości były prezentacje talentów klas pierwszych i drugich. Występy miały charakter wokalny, taneczny i kabaretowy. Największe owacje zebrała klasa Ic i ona, decyzją jury, zwyciężyła. Nagrodą była  pizza dla całej klasy.
   
Ostatnią część sobotniej uroczystości stanowił film ,,Stowarzyszenie umarłych poetów”.

        

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.