Dzisiaj jest: Czwartek
Aniela, Antoni, Jan, Krzesisław,
Sykstus

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy,  kiedy porzucamy wszystkie spory pomiędzy gronem pedagogicznym a uczniami i składamy życzenia wytrwałości  i cierpliwości do dalszej, nie zawsze łatwej pracy.
     Aby uczcić ten dzień klasy 2a i 1e wraz wychowawczyniami – p. mgr Izabelą Zynkowską i p. mgr Renatą Sinicką przygotowały krótki apel w formie „Koncertu życzeń”. Odbył się on w piątek, 12. października. Poszczególne klasy zebrały się w dwóch turach na sali gimnastycznej. Pierwszym punktem programu było przekazanie władzy Samorządu Uczniowskiemu, w skład którego weszli: przewodniczący – Bogdan Grzebieniowski, zastępca – Marta Miś, skarbnik – Krystian Kapusta. W wyborach wyłoniono również szkolnego Rzecznika Praw Ucznia, którym został mgr inż. Robert Zynkowski. Nowo wybrany przewodniczący wygłosił krótką, aczkolwiek treściwą przemowę. Następnie nasi Konferansjerzy - Magdalena Tyszka i Mateusz Bisikiewicz zaprosili na część artystyczną. Marta Miś i Pamela Kocel przy akompaniamencie Kacpra Kołacza i Maćka Michałowskiego zaprezentowały się wokalnie, a Daria Borek i Sebastian Buczakowski zachwycili wszystkich swoim tańcem.

Myślę, że miło spędziliśmy ten czas, wsłuchując się w dźwięki muzyki, która przecież łagodzi obyczaje. Mogliśmy zaprezentować się z tej lepszej strony, pokazać swoje pasje, których nie ujawniamy na co dzień w szkole. Może teraz Grono Pedagogiczne spojrzy na nas łaskawszym okiem.

Malwina Sikora