Dzisiaj jest: Wtorek
Nosisław, Patrycy, Urban

PDF Drukuj

DZIEŃ KULTURY BRYTYJSKIEJ, NIEMIECKIEJ I FRANCUSKIEJ

Dnia 20 marca 2009 roku odbyły się w naszej szkole dni kultury Brytyjskiej, Francuskiej i krajów niemieckojęzycznych. W szkole było mnóstwo przebranych za sławne postacie tych kultur ludzi, a na pierwszym piętrze znalazło się miejsce na międzynarodową kawiarnię, w której można było zamówić przepyszne desery i potrawy reprezentujące każdy kraj. Od  rana panowała radosna atmosfera wigilii pierwszego dnia wiosny. Na korytarzu można było natknąć się na hippisów , postacie rodem z baśni braci Grimm, Francuzów, malarzy, Charliego Chaplina, a nawet Angelę Merkel ! Po czterech lekcjach wszystkie klasy  wraz z nauczycielami udały się na salę gimnastyczną, by obejrzeć program artystyczny  i prezentacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie ukazujący Kraje niemieckojęzyczne zaprezentowali nam wspaniały walc wiedeński z charakterystycznymi szybkimi obrotami i nienaganną postawą tancerzy i interesującą prezentację multimedialną. Wielka Brytania zachwyciła nas żwawym i energicznym tańcem celtyckim. Najwięcej emocji wzbudził jednak taniec prosto z Francji : Kankan, który powstał dzięki młodym pannom/dziewczętom, które same szyły sukienki i tańczyły w miastach dla rozrywki i dla "przypodobania się". Taniec tak przypadł do gustu, że męska część uczniów zaproponowała bis, a dziewczyny bez większych oporów zgodziły się na to ustępstwo. Kolejną atrakcją dnia były konkursy piosenki i strojów. W konkursie śpiewu uczniowie wystąpili z aranżacjami piosenek:Francja - Aux Champs ElyseesNiemcy - Rammstein- We are living In AmericaWielka Brytania – Hit the road Jack, który to utwór w wykonaniu Paoli Mor i Pauli Dery zwyciężył po dogrywce z Piotrkiem Sapieją i Almą Cywką.W konkursie stroju , za najlepiej przebraną osobę została uznana Angela Merkel, kanclerz Niemiec, która specjalnie dla nas wzięła sobie wolne i odwiedziła Polskę.Rozdano także nagrody za konkursy o wiedzy na temat prezentowanych krajów.Podsumowując – dzień był udany, prezentacje i aranżacje wspaniałe , a atmosfera iście wiosenna , a wszystko dzięki wspólnym zaangażowaniu uczniów  i pomocy nauczycieli. Oby było więcej takich dni !!!