Spotkanie z poetą PDF Drukuj

Autor nie tylko czytał swoje utwory, ale i opowiadał o swoich wędrówkach, stylu życia, który jest mieszanką „squatterstwa” i survivalu, oraz o akcji „Jedzenie zamiast bomb”. Całe spotkanie miało charakter rozmowy, którą z gościem prowadził Pan Karol Maliszewski. Również młodzież chętnie zadawała pytania dotyczące twórczości i poglądów Pana Konrada Góry. Uczniowie dowiedzieli się, że inspiracją twórczą dla zaproszonego  poety jest natura, co wyraźnie zostało podkreślone podczas prezentowanych przez niego wierszy. Na zakończenie uczniowie usłyszeli utwór „Wojna. Pieśń Lisów” z tomiku „Saddam”. Dla klasy maturalnej to spotkanie było doskonałą okazją poznania niepokornego poety, który chętnie podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnego świata.

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.