29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

XII Powiatowy Konkurs Językowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych PDF Drukuj

W dniu 21. lutego 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie odbył się finał corocznego Powiatowego Konkursu Językowego dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego.

W tegorocznej VIII edycji Konkursu Języka Francuskiego, XII edycji Konkursu Języka Angielskiego oraz XI Języka Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrektor Marzanny Pietrzak, mgr Magdaleny Rydlewskiej – Majewskiej oraz innych nauczycieli języków obcych: mgr Ireny Rogowskiej, mgr Zbigniewa Dudka, mgr Grażyny Lawendy, mgr Renaty Sinickiej, mgr Rafała Gałczyńskiego, mgr Moniki Krakowskiej - brali udział uczniowie 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

Etap szkolny Konkursu ( test gramatyczno – leksykalny i czytanie ze zrozumieniem) odbył się w grudniu 2012 r. w zainteresowanych szkołach powiatu. Przystąpiło do niego ok. 300 uczniów. Następnie wyłoniono ścisłą grupę finalistów (po 8 osób z języka angielskiego i niemieckiego, 9 osób z języka francuskiego), które uczestniczyły w ostatecznych zmaganiach w dniu 21.02.2013 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. W finale sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, gramatykę oraz mówienie.

Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa i atrakcyjne nagrody: za zajęcie I miejsca – odtwarzacz mp4, gadżety i publikacje językowe , za zajęcie II miejsca odtwarzacz mp3, gadżety i publikacje językowe, za zajęcie III miejsca publikacje i gadżety. Nagrody rzeczowe ufundowali:
Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. w Przygórzu, pani Monika Wielichowska poseł na Sejm RP, Centrum Kształcenia "Profesja" Bogumił Ważny, BRK Network Devices Jacek Pasek, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie, pan Witold Marzec właściciel hurtowni "Millenium", pan Czesław Kantorski, Polsko – Czeska Wyższa Szkoła Biznesu
i Sportu "Collegium Glacense" w Nowej Rudzie, pan Julian Golak radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz Wydawnictwo Nowa Era.
Dzięki lokalnym sponsorom, takim jak pan Arkadiusz Grzyb właściciel sklepu spożywczego „Chata Polska”, pan Tadeusz Gorczakowski – właściciel piekarni oraz pani
Beata Kłossowska i pan Dariusz Kłossowski
właściciele sklepu BEDAR – możliwe było zorganizowanie smacznego poczęstunku.
Powiatowy Konkurs Językowy został objęty patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pragnie serdecznie pogratulować laureatom i podziękować sponsorom oraz nauczycielom za owocną współpracę przy realizacji Konkursu.

LAUREACI

POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DLA
SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH  POWIATU KŁODZKIEGO

Język niemiecki