Finał IX edycji Powiatowego Konkursu Językowego dla szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj

W dniu 13 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie odbył się finał corocznej, dziewiątej już, edycji Powiatowego Konkursu Językowego dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego.

W tegorocznym IX Konkursie Języka Francuskiego, XIII Konkursie Języka Angielskiego oraz XII Języka Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – pani dyrektor Marzanny Pietrzak, mgr Magdaleny Rydlewskiej – Majewskiej oraz innych nauczycieli języków obcych:, mgr Grażyny Lawendy, mgr Zbigniewa Dudka,  mgr Renaty Sinickiej,
mgr Rafała Gałczyńskiego, mgr Moniki Krakowskiej - brali udział uczniowie 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

Etap szkolny Konkursu, na który składały się: test gramatyczno – leksykalny i czytanie ze zrozumieniem, odbył się w styczniu 2014 r. w zainteresowanych szkołach powiatu. Przystąpiło do niego około 200 uczniów. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono ścisłą grupę 26 finalistów, którzy uczestniczyły w ostatecznych zmaganiach w dniu 13 marca 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. W finale sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, gramatykę oraz wypowiedź na zadany temat.

Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa i atrakcyjne nagrody: najnowocześniejsze klawiatury bezprzewodowe, słuchawki bezprzewodowe najnowszej generacji, myszki komputerowe oraz pendrivy, liczne publikacje językowe oraz pomniejsze gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej w Przygórzu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie, Starostwo Powiatowe w KłodzkuUrząd Miasta w Nowej Rudzie, Urząd Gminy Nowa Rudza, panią Monikę Wielichowską, posłankę na Sejm RP, pana Juliana Golaka,  radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego,  Centrum Kształcenia "Profesja" Bogumił Ważny, firmę BRK Network Devices Jacek Pasek, wydawnictwo Nowa Era, wydawnictwo Lektorklett, wydawnictwo Oxford University Press, hurtownię papierniczą  Millenium.

Dzięki lokalnym przedsiębiorcom, takim jak: pan Arkadiusz Grzyb, właściciel sklepu spożywczego „Chata Polska”, pan Tadeusz Gorczakowski, właściciel piekarni oraz państwo Beata Kłossowska i Dariusz Kłossowski, właściciele sklepu BEDAR – możliwe było zorganizowanie smacznego poczęstunku.

Powiatowy Konkurs Językowy został objęty patronatem Dolnośląskiej Kurator Oświaty pani Beaty Pawłowicz.

Moment ogłoszenia laureatów i rozdania nagród zwycięzcom, uświetnili swą obecnością: pan Julian Golak oraz panie, reprezentujące biuro poselskie pani Moniki Wielichowskiej i wydawnictwo Nowa Era.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pragnie serdecznie pogratulować laureatom i podziękować sponsorom oraz nauczycielom za owocną współpracę przy realizacji Konkursu.

LAUREACI

POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO

JĘZYK NIEMIECKI

·         I MIEJSCELidia Zawadzka,  LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

·         II MIEJSCEAda Ciszyńska, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

·         III MIEJSCEMalwina Sikora, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

JĘZYK ANGIELSKI

·         I MIEJSCENatalia Nowacka, LO  im. B. Chrobrego w Kłodzku

·         II MIEJSCEMałgorzata Szałęga, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

·         III MIEJSCE – Janusz Lignarski, LO im. A. Zawady w Lądku Zdroju

JĘZYK FRANCUSKI

·         I MIEJSCEKarolina Pierzchała, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

·         II MIEJSCESara Saja, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

·         III MIEJSCE Izabela Tokarz, Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości

 

               

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.