FINAŁ XII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO PDF Drukuj

W tegorocznym Konkursie Języka Francuskiego, Angielskiego oraz Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrektora Roberta Zynkowskiego, mgr Magdaleny Rydlewskiej – Majewskiej oraz innych nauczycieli języków obcych:,  mgr Zbigniewa Dudka, mgr Renaty Cyman, mgr Renaty Sinickiej, mgr Rafała Gałczyńskiego, mgr Moniki Krakowskiej oraz mgr Witolda Bojczuka - brali udział uczniowie 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

Etap szkolny Konkursu ( test gramatyczno – leksykalny i czytanie ze zrozumieniem) odbył się w styczniu 2016 r. w zainteresowanych szkołach powiatu. Przystąpiło do niego ok. 300 uczniów. Następnie wyłoniono ścisłą grupę 17 finalistów, którzy uczestniczyły w ostatecznych zmaganiach w dniu 10.03.2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. W finale sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, gramatykę oraz mówienie.

Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa i atrakcyjne nagrody: najnowocześniejsze   power banki, słuchawki bezprzewodowe najnowszej generacji, słuchawki oraz pendrivy, liczne publikacje językowe i gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – pana Juliana Golaka, panią Monikę Wielichowską poseł na Sejm RP,

Dzięki lokalnym sponsorom, takim,  pani Beata Kłossowska i pan Dariusz Kłossowski właściciele sklepu BEDAR – możliwe było zorganizowanie smacznego poczęstunku.

Powiatowy Konkurs Językowy został objęty patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pragnie serdecznie pogratulować laureatom i podziękować sponsorom oraz nauczycielom za owocną współpracę przy realizacji Konkursu.

LAUREACI

POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO

JĘZYK NIEMIECKI

·       I MIEJSCE – Kamil Skrzipczyk, Noworudzka Szkoła Techniczna

·       II MIEJSCE - Jakub Mroszczyk, Alternatywne Liceum w Kłodzku

·       III MIEJSCE –Aleksandra Brzezińska, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

JĘZYK ANGIELSKI

·       I MIEJSCE –Arkadiusz Gnabasik, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

·       II MIEJSCE – Paweł Stępniak, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

·       III MIEJSCEPatryk Erkiert, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

JĘZYK FRANCUSKI

·       I MIEJSCE – Zuzanna Sinicka, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

·       II MIEJSCE – Jakub Głowaczewski, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

·       III MIEJSCE – Magdalena Pawlak, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

 

 

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.