POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWY DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO 2017 PDF Drukuj
       W tegorocznym Konkursie Języka Francuskiego, Angielskiego oraz Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrektora Roberta Zynkowskiego, mgr Magdaleny Rydlewskiej - Majewskiej oraz innych nauczycieli języków obcych:  mgr Zbigniewa Dudka, mgr Renaty Cyman, mgr Renaty Sinickiej, mgr Rafała Gałczyńskiego oraz  mgr Moniki Krakowskiej brali udział uczniowie 10 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

Etap szkolny Konkursu ( test gramatyczno – leksykalny i czytanie ze zrozumieniem) odbył się w styczniu 2017 r. w zainteresowanych szkołach powiatu. Przystąpiło do niego ok. 500 uczniów. Następnie wyłoniono ścisłą grupę 24 finalistów, którzy uczestniczyły w ostatecznych zmaganiach w dniu 16.03.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. W finale sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, gramatykę oraz mówienie.

Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa, statuetki i atrakcyjne nagrody: najnowocześniejsze zestawy słuchawkowe, pendrive'y, liczne publikacje językowe i gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – pana Juliana Golaka,  panią Monikę Wielichowską,  poseł na Sejm RP, p. W. Marca z firmy Millenium p. J. Choróba z firmy AIG SC.

Dzięki lokalnym sponsorom, takim,  pani Beata Kłossowska i pan Dariusz Kłossowski właściciele sklepu BEDAR   możliwe było zorganizowanie smacznego poczęstunku.

Powiatowy Konkurs Językowy został objęty patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pragnie serdecznie pogratulować laureatom i podziękować sponsorom oraz nauczycielom za owocną współpracę przy realizacji Konkursu.

LAUREACI

POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO 2017

JĘZYK NIEMIECKI

I MIEJSCE – Jakub Mroszczyk, Alternatywne Liceum w Kłodzku

II MIEJSCE – Karol Brylowski,  RST w Polanicy Zdroju

III MIEJSCE –Amelia Patzwald , LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

JĘZYK ANGIELSKI

I MIEJSCE –Tomasz Pawłowski, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

II MIEJSCE – Sonia Nawrotek, Alternatywne LO w Kłodzku

III MIEJSCE – Patryk Woś, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

JĘZYK FRANCUSKI

I MIEJSCE – Maelle Jourdan, Alternatywne LO w Kłodzku

II MIEJSCE – Zuzanna Sinicka, LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie

III MIEJSCE – Kamila Szłapa, ZSP w Bystrzycy Kłodzkiej

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.