POWIATOWY KONKURS JĘZYKOWY DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO 2018 PDF Drukuj

       W tegorocznym Konkursie Języka Francuskiego, Angielskiego oraz Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrektora Roberta Zynkowskiego, mgr Magdaleny Rydlewskiej - Majewskiej oraz innych nauczycieli języków obcych: mgr Zbigniewa Dudka, mgr Renaty Cyman, mgr Renaty Sinickiej, mgr Rafała Gałczyńskiego oraz mgr Moniki Krakowskiej brali udział uczniowie 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

       Etap szkolny Konkursu ( test gramatyczno – leksykalny i czytanie ze zrozumieniem) odbył się w styczniu 2017 r. w zainteresowanych szkołach powiatu. Przystąpiło do niego ok. 300 uczniów. Następnie wyłoniono ścisłą grupę 24 finalistów, którzy uczestniczyły w ostatecznych zmaganiach w dniu 22.03.2018r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. W finale sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, gramatykę oraz mówienie.

       Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa, statuetki i atrakcyjne nagrody: najnowocześniejsze zestawy słuchawkowe, pendrive'y, liczne publikacje językowe i gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – pana Juliana Golaka, panią Monikę Wielichowską, poseł na Sejm RP, p. W. Marca z firmy Millenium p. J. Choróba z firmy AIG SC.

       Dzięki lokalnym sponsorom, takim, pani Beata Kłossowska i pan Dariusz Kłossowski właściciele sklepu BEDAR oraz p. Elżbieta Tyszka, właścicielka Piekarni możliwe było zorganizowanie smacznego poczęstunku. Powiatowy Konkurs Językowy został objęty patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pragnie serdecznie pogratulować laureatom i podziękować sponsorom oraz nauczycielom za owocną współpracę przy realizacji Konkursu.LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO 2018 JĘZYK NIEMIECKI

• I MIEJSCE – Aleksandra Kapłon, Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy Zdroju

• II MIEJSCE – Julia Appenzeller, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

• III MIEJSCE – Kamil Skrzipczyk, Noworudzka Szkoła Techniczna

JĘZYK ANGIELSKI

• I MIEJSCE –Michał Czech, Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku

• II MIEJSCE – Jagienka Dobroszek, ZSP w Kudowie Zdroju

• III MIEJSCE – Sonia Nawrotek, Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku

JĘZYK FRANCUSKI

• I MIEJSCE – Maelle Jourdan, Alternatywne LO w Kłodzku

• II MIEJSCE – Kamila Szłapa, ZSP w Bystrzycy Kłodzkiej

• III MIEJSCE – Wojciech Trocki, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.