XV edycja Powiatowego Konkursu Językowego dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego PDF Drukuj
         W tegorocznym Konkursie Języka Francuskiego, Angielskiego oraz Niemieckiego, z inicjatywy organizatorów – dyrektora Roberta Zynkowskiego, mgr Magdaleny Rydlewskiej - Majewskiej oraz innych nauczycieli języków obcych:  mgr Zbigniewa Dudka,  mgr Renaty Sinickiej, oraz  mgr Moniki Krakowskiej brali udział uczniowie 11 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego.

Etap szkolny Konkursu ( test gramatyczno – leksykalny i czytanie ze zrozumieniem) odbył się w styczniu 2018 r. w zainteresowanych szkołach powiatu. Przystąpiło do niego ok. 300 uczniów. Następnie wyłoniono ścisłą grupę 17 finalistów, którzy uczestniczyły w ostatecznych zmaganiach w dniu 14.03.2019r. w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. W finale sprawdzono umiejętności rozumienia ze słuchu, gramatykę oraz mówienie.

Laureaci otrzymali dyplomy uczestnictwa, statuetki i atrakcyjne nagrody: najnowocześniejsze zestawy słuchawkowe, pendrive'y, liczne publikacje językowe i gadżety. Nagrody zostały ufundowane przez, Starostwo Powiatowe w Kłodzku, pełnomocnika Marszałka Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – pana Juliana Golaka,  panią Monikę Wielichowską,  poseł na Sejm RP, p. W. Marca z firmy Millenium p. J. Choróba z firmy AIG SC, BRK Network Devices i  wydawnictwo Oxford University Press.

Dzięki lokalnym sponsorom, takim,  pani Beata Kłossowska i pan Dariusz Kłossowski właściciele sklepu BEDAR oraz p. Elżbieta Tyszka, właścicielka Piekarni  możliwe było zorganizowanie smacznego poczęstunku.

Powiatowy Konkurs Językowy został objęty patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie pragnie serdecznie pogratulować laureatom i podziękować sponsorom oraz nauczycielom za owocną współpracę przy realizacji Konkursu.

               LAUREACI

               POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU KŁODZKIEGO 2019

                   JĘZYK NIEMIECKI

·       I MIEJSCE – Aleksandra Dziedzic, Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku

·       II MIEJSCE  Adrianna Kwiatkowska, LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

·       III MIEJSCE – Norbert Serafin, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej

JĘZYK ANGIELSKI

·       I MIEJSCE –Hanna Podolska, Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku

·       II MIEJSCE – Jagienka Dobroszek, ZSP w Kudowie Zdroju

·       III MIEJSCE Tomasz Kocher, Noworudzka Szkoła Techniczna

JĘZYK FRANCUSKI

·       I MIEJSCE – AleksandraChrustek, LO w Nowej Rudzie

·       II MIEJSCE  Kamila Szłapa, ZSP w Bystrzycy Kłodzkiej

·       III MIEJSCE – Wojciech Trocki,  LO im. B. Chrobrego w Kłodzku

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.