I edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj

     Dnia 21 marca 2014 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbyła się pierwsza edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie: szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Każdy z nich miał za zadanie wykonać jeden utwór w języku obcym . Udział brały gimnazja w Jugowie i Bożkowie, Liceum Ogólnokształcące oraz Noworudzka Szkoła Techniczna. Nasze liceum reprezentowały Marta Miś z klasy IIIe oraz Julia Niebora z klasy Ic. Konkurs prowadziły Aleksandra Nowak i Paulina Wiecha, uczennice Noworudzkiej Szkoły Technicznej. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał zespół dziewczyn z Jugowa pod opieką Pani Marzeny Skwark, nauczyciela języka angielskiego. Kategorię szkół ponadgimnazjalnych wygrała nasza uczennica Julia Niebora z klasy I”C”. Zaśpiewała piosenkę „Mon Dieu” – Edith Piaf, w języku francuskim, którą opracowała z pomocą Pani Renaty Sinickiej, nauczyciela języka francuskiego. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Marta Miś, która zachwyciła nas swoim wykonaniem piosenki „Radioactive” zespołu Imagine Dragons. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.