Sukcesy humanistyczne PDF Drukuj
     8 kwietnia 2014 roku w Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji odbyły się rejonowe eliminacje 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołe reprezentowali: w kategorii recytacja - Grzegorz Sawica z klasy ID i Kornelia Kobiela z klasy IIIA, w kategorii monodram - Oktawia Majchrzak z klasy IIIA. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności. Sukcesem zakończył się występ Grzegorza, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu. Finał odbędzie się na deskach Teatru Starego w Bolesławcu 10 maja 2014 roku.
     Uczniowie Pani mgr Bożeny Bojczuk: Joanna Chmielewska i Mateusz Tworkowski oboje z klasy IIID 11 kwietnia wzięli udział w finale Powiatowego Konkursu Języka Polskiego w Bystrzycy Kłodzkiej. Mateusz otrzymał wyróżnienie.
      15 kwietnia 2014 roku w Noworudzkiej Szkole Technicznej odbył się coroczny Powiatowy Konkurs o Tytuł Miss i Mistera Ortografii. W tegorocznej rywalizacji udział wzięła uczennica Pani mgr Izabeli Zynkowskiej, Małgorzata Szałęga z klasy IIC, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!
 
                                               
 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.