Konkurs Matematyczny ALFIK rozstrzygnięty. PDF Drukuj

Dnia 26 listopada 2014 r. odbyła się XX edycja Konkursu Alfik Matematyczny.
W matematycznej rozgrywce wzięło udział blisko 52,5 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 329 laureatów.
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 18 osób. Uczniowie, w czasie 90 min. rozwiązywali test wielokrotnego wyboru (28 zadań z odpowiedziami A, B, C, D, z których każda może być prawdziwa lub fałszywa).
Wynik bardzo dobry otrzymał Paweł Stępniak z klasy 2a. Jest to 86,16% punktów możliwych do uzyskania, 7 miejsce w województwie dolnośląskim i 72 w kraju. Wynik dobry uzyskał Sebastian Kobiela, również z klasy 2a. Jest to 80,80 % punktów możliwych do uzyskania, 16 miejsce w województwie i 169 w kraju.
Najlepszy wynik w klasach pierwszych uzyskał Szymon Obolewicz z klasy 1a, a w klasach trzecich Alicja Panek z klasy 3a.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki Smile
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.