NOWORUDZKIE GWIAZDY I GWIAZDECZKI 2015 PDF Drukuj

Impreza ma na celu przede wszystkim zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Motto gali to słowa Stanisława Staszica, który swego czasu powiedział: „ Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”.

W tegorocznej imprezie brała udział rekordowa ilość młodych artystów, a wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów naszego ogólniaka. Na scenie szkołę reprezentowali:

Zuzanna Tyszka – taniec

Zespół DEAF FOX – wokalistka Martyna Chodakowska

Sebastian Rabiej - fotografia

Rafał Głuchowski - gra na instrumentach

Julia Niebora - śpiew

Sara Mroczkowska - śpiew

Dawid Dworzański - gra na instrumentach

Maria Bieda - gra na instrumentach

Patryk Bożemski – taniec

Szymon Obolewicz i Martyna Cybulska - taniec

Agnieszka Mucha i Mateusz Walczak – taniec (dodatkowo Mateusz recytacja)

Karolina Kilanowska - śpiew

Kornelia Kaziura - śpiew 

Cała gala była doskonale zorganizowana i po około trzech godzinach tłumnie zgromadzona publiczność obejrzała ostatni występ, a szanowne jury udało się na obrady w celu ustalenia zwycięzców oraz wyróżnionych. W międzyczasie wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania za udział w imprezie. Po około 15 minutach na scenie pojawiła się pani Poseł Monika Wielichowska, która ogłosiła wcześniej ustalony werdykt, a brzmiał on następująco:

Miejsce pierwsze zdobył zespół DEAF FOX z naszą koleżanką Martyną Chodakowską na wokalu, miejsce drugie przypadło w udziale Patrykowi Borzemskiemu, również uczniowi LO za jego elektryzujące naśladownictwo niekwestionowanego króla muzyki pop – Michaela Jacksona, natomiast najniższy stopień podium wywalczył Sebastian Rabiej, nota bene także uczeń ogólniaka, który na fotografiach zaprezentował publiczności swoją artystyczną wizję świata. To nie koniec zaszczytów jakie nas spotkały. Piątka artystów otrzymała wyróżnienia. Byli to (nie mogło być inaczej) znowu uczniowie Sienkiewcza: Mateusz Walczak, który dodatkowo otrzymał nagrodę specjalną w postaci biletu na całodzienną wycieczkę motorową z ekipą Nowa Ruda Bikers, Julia Niebora, Karolina Kilanowska oraz duet Szymon Obolewicz i Martyna Cybulska. Jedynym wyróżnionych spoza LO był Grzegorz Kocoń z Noworudzkiej Szkoły Technicznej i jego prezentacja rzeźb w piaskowcu.

Jak widać nasza młodzież jest bardzo utalentowana i uzdolniona. My – grono pedagogiczne serdecznie gratulujemy sukcesu i tego, że godnie reprezentowali naszą szkołę wśród społeczności lokalnej. Życzymy kolejnych sukcesów na arenie powiatowej, wojewódzkiej, a kto wie może nawet i krajowej! Kolejna gala za rok i już teraz serdecznie na nią zapraszamy.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.