Literackie sukcesy uczniów „Sienkiewicza” PDF Drukuj

         Jak co roku, wielu uczniów z naszej szkoły wykazało się swoimi umiejętnościami literackimi.  Tegoroczny konkurs przeszedł jednak najśmielsze oczekiwania polonistek naszego LO. 3 osoby zostały wyróżnione i uczestniczyły w uroczystej gali, odbywającej się w pięknych wnętrzach Sali Wielkiej Ratusza we Wrocławiu. Na 33 wyróżnione prace, spośród 200 nadesłanych, 3 pochodziły z naszej szkoły.
Największy sukces odniósł uczeń klasy IIId - Grzegorz Sawica, który zajął 3 miejsce i otrzymał w nagrodę czytnik e-booków.

         Specjalne wyróżnienie otrzymała Marta Kiciewicz z klasy IId (to jej drugie wyróżnienie w konkursie, ale miejmy nadzieję - nie ostatnie), której wręczono  komplet piór Mont Blanc. Wyróżnieniem uhonorowany również został uczeń z klasy IIIa - Oktawian Sadlak. 

         W trakcie uroczystości przemówienia wygłosili goście zaproszeni w imieniu nieobecnych prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz oraz Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego ks. Józefa Kupnego.
Galę uświetniły występy Orkiestry Dziubek Band.

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.