Dzień Patrona Szkoły PDF Drukuj
       Nauczyciele i uczniowie zebrali się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej, oficjalnej, głos zabrała pani wicedyrektor Bożena Bojczuk, przypominając najważniejsze fakty z historii naszej szkoły w tym również te, wiążące się z nadaniem imienia patrona. Następnie pan Andrzej Behan  wygłosił interesujący referat na temat życia i twórczości autora”Quo vadis”.
       Dla młodzieży szczególnie atrakcyjna była druga część spotkania, w której rozegrał się konkurs między klasami na najciekawszą inscenizację scenki z Trylogii. Okazało się, że pomysłowość uczniów nie zna granic! Było dużo śmiechu i oklasków. Jury, wyłonione spośród nauczycieli i uczniów, zadecydowało, że III miejsce zajęła klasa IIIc, II – klasa Ia, a zwycięzcą została bezapelacyjnie klasa IIc, która nakręciła profesjonalny siedmiominutowy film. Otrzymała za to kupon o wartości 200 zł. na zakup pizzy. Pozostali laureaci zostali obdarowani cukierkami.
 
       Na zakończenie tegorocznego Dnia Patrona wyświetlony został film Pt.; „Historia Roja”.
 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.