Powiatowy sukces literacki uczennicy noworudzkiego liceum PDF Drukuj

       7 kwietnia 2017 roku w Bystrzycy Kłodzkiej odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Języka Polskiego. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszego liceum: Weronika Kosmata i Zuzanna Sinicka. Podczas konkursu trzeba było napisać pracę na następujący temat: Rozważ myśl Janusza Korczaka „Ilekroć, odłożywszy książkę, snuć zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć książka cel zamierzony osiąga”, odwołując się do załączonego fragmentu U. Eco Imię róży” oraz innych tekstów kultury. W tym roku ogromny sukces osiągnęła uczennica klasy IIIa – Zuzanna Sinicka, która zajęła I miejsce. Jest to zapewne dobra prognoza na tegoroczną maturę. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy sukcesów na egzaminie dojrzałości.

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.