Sukcesy literackie noworudzkich licealistek PDF Drukuj
       Dnia 5.12.2019 r. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się finałowa gala XV edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Uczennice naszej szkoły: Karolina Jaśnikowska i Aleksandra Chrustek zostały wyróżnione i otrzymały nagrody książkowe. Docenione zostały również nauczycielki języka polskiego, które przygotowały wyróżnione osoby do konkursu: pani Bożena Bojczuk i pani Izabela Zynkowska. Uroczystość rozpoczął koncert zespołu „U Studni”, który wprowadził wśród zgromadzonych przyjemną atmosferę. Następnie głos zabrali m.in. organizator wydarzenia – ks. Jerzy Babiak, dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu oraz przewodnicząca jury konkursowego – Elżbieta Werulik. W dalszej części gali wręczono wyróżnienia i nagrody uczniom, których prace jury wybrało spośród blisko 120 z całego Dolnego Śląska.

         Jest to ważne osiągnięcie dla naszego liceum. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
Liceum Ogólnokształcące w Nowej Rudzie, Copyright by Robert Zynkowski 2008-2010. All rights reserved.