Dzisiaj jest: Sobota
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Matura na 100% PDF Drukuj

Dobiegły końca ostatnie egzaminy maturalne w sesji 2021/2022. Otrzymaliśmy długo wyczekiwane informacje o wynikach i zdawalności matury w noworudzkim “ogólniaku” im. H. SIenkiewicza. Jest sukces!

Każdy absolwent LO im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie zdał maturę. Mamy 100% zdawalność! Daje to naszej szkole 1. MIEJSCE w rankingu zdawalności - oczywiście nie tylko wśród szkół powiatowych, ale także na Dolnym Śląsku i w całym kraju.

Praca popłaca

Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zgodna i sumienna współpraca naszych absolwentów i nauczycieli. Nasza szkoła dołożyła wszelkich starań, aby uzyskane wyniki były jak najlepsze. Mamy się zatem czym pochwalić.

Najlepsze wyniki matur?

Po szczegółowej analizie wyników przekazanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE) we Wrocławiu przyjrzeliśmy się wynikom naszych konkurentów - liceów ogólnokształcących, publicznych, dla młodzieży. Jeśli chodzi o zdawalność zajmujemy oczywiście pierwsze miejsce w powiecie. A co z wynikami poszczególnych egzaminów?

Najlepszy wynik z języka polskiego na poziomie podstawowym to 84%. Średni wynik wyniósł 59,5%. To NAJLEPSZY WYNIK W POWIECIE KŁODZKIM.

Matematyka na poziomie podstawowym pozwoliła kilku uczniom uzyskać wynik pełne 100%. Średni wynik to 65%, co daje naszej szkole drugie miejsce w powiecie.

Język angielski na poziomie podstawowym pozwolił bardzo wielu zdającym na uzyskanie pełnego 100% wyniku. Średni wynik wyniósł 78%.

Na poziomie rozszerzonym mamy najlepsze wyniki w powiecie z egzaminów z: matematyki, fizyki i wiedzy o społeczeństwie. Z pozostałych egzaminów wyniki są zbliżone do innych szkół.

Trzeba zatem jasno powiedzieć: noworudzkie liceum im. H. Sienkiewicza to prosta recepta na sukces maturalny. I to na 100%!