29 Marca 2024
Cyryl, Czcirad, Eustachy, Eustachiusz,
Ostap, Wiktoryn

Kolejne medale szachistów PDF Drukuj

Po ubiegłorocznych sukcesach naszej reprezentacji szkolnej w szachach drużynowych w tym roku również liczyliśmy na powtórkę i kolejne emocjonujące zmagania. Nasi uczniowie ponownie nie zawiedli oczekiwań i świetnie rozgrywając swoje partie w finale powiatowym Licealiady SZS oraz na szczeblu finału strefy wałbrzyskiej wywalczyli złote medale. W Kłodzku pokonali zdecydowanie wszystkie zespoły po 4:0, natomiast w rywalizacji strefowej w Świdnicy, systemem „szwajcarskim” zdominowali  ośmiu swoich przeciwników ze szkół wałbrzyskich, świdnickich, ząbkowickich i dzierżoniowskich tracąc zaledwie 1 duży pkt. meczowy – awansując wraz z II LO Wałbrzych do finału dolnośląskiego. W Książu pośród ośmiu finalistów Licealiady dolnośląskiej nasza reprezentacja grająca w składzie: Marcin Szydełko, Magdalena Łaszewicz, Piotr Baczewski i Paulina Pakulska zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy!