Licznik odwiedzin

Odsłon : 2823376

UCZELNIA PATRONACKA

Dzień Sportu w CTS PDF Drukuj
W piątek 8 czerwca b.r. w ramach obchodów „Lata w mieście” na obiektach sportowych CTS-u odbyły się zawody sportowe o Puchar Burmistrza Miasta Nowej Rudy. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta Nowa Ruda, Miejski Ośrodek Kultury oraz Centrum Turystyczno – Sportowe. Licznie zgromadzona młodzież z noworudzkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięła udział w  wielu konkurencjach sportowych. Zawody obejmowały następujące dyscypliny: lekkoatletykę, pływanie, mini siatkówkę, trio-basket , siatkówkę plażową oraz piłkę nożną. Wszystkich uczestników, rodziców, opiekunów oraz kibiców przywitali Prezes Centrum Turystyczno – Sportowego Paweł Marciniak, Burmistrz Miasta Nowej Rudy Tomasz Kiliński oraz zastępca Burmistrza Miasta Marzena Wolińska. Dzień Sportu był świetną okazją do zaprezentowania naszej noworudzkiej młodzieży nowych, zmodernizowanych obiektów, miejsca gdzie można doskonalić umiejętności, a także czynnie spędzać wolny czas. Nad przebiegiem oraz koordynacją poszczególnych dyscyplin czuwał Przewodniczący Międzyszkolnego Związku Sportowego w Nowej Rudzie Dariusz Chojecki. Na koniec parogodzinnych zmagań Burmistrz Miasta Nowej Rudy wraz z Prezesem CTS dokonali dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy wywalczyli miejsce na podium. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego „Ogólniaka”. Złote medale zdobyli: Patryk Nitecki i Kinga Rydz w pchnięciu kulą, Jan Błotnicki w biegu na 800 m, Bartek Szmigiero i Ala Cygan w biegu na 400 m oraz sztafeta 4x100 m. Srebro wywalczyli Kamil Rogalski i Sylwia Ratowicz w pchnięciu kulą, Adrian Furca i Kornelia Szpala w biegu na 400 m, Piotr Ulatowski w biegu na 100 m, Tomasz Biliński w biegu na 800 m i Marek Sokołowski w skoku w dal. W turnieju siatkówki plażowej dziewcząt zwyciężyły siostry Ala i Ola Cygan przed Pauliną Sabieraj z Karoliną Gorlach, a wśród chłopców nasz duet Jasiu Błotnicki z Damianem Piekarzem przed „dwójką” Patryk Nitecki z Dawidem Rosa. W meczu piłki nożnej nasi chłopcy pokonali 4:2 drużynę z ZSP Nowa Ruda. Mamy ogromną nadzieję, że tegoroczne zawody wpiszą się na stałe do kalendarza imprez noworudzkich.